Za ostatní regiony nastoupili borci BK Snakes Ostrava, BK Prostějov, domácích Svitav, Sokola Pražského, TJ Lokomotiva Plzeň, BK Synthesia Pardubice, BK Brandýs n. L., BVK Holice, TJ Slávia Kroměříž, Sokola Písek a BA Sparta Praha.

Jako první na litoměřický tým čekali hráči pražské Sparty. Toto utkání borci Slavoje zvládli na jedničku a porazili svého soupeře o 22 bodů. Ve druhém zápase nastoupil proti Slavoji největší favorit a pozdější vítěz celého mistrovství, Sokol Sršni Písek, který přehrál litoměřické hráče jednoznačně 93:36. To však neměnilo nic na faktu, že basketbaloví zástupci regionu postoupili ze skupiny do osmičky nejlepších.

Druhý den čekal na Litoměřice opět velmi kvalitní soupeř – Sokol Pražský. Ačkoliv bylo utkání celkem vyrovnané, nakonec se projevila výkonnostní vyrovnanost a výšková převaha hráčů Sokola, který zvítězil o devět bodů a zabezpečil si účast v semifinále.

Druhé sobotní utkání Slavoje Litoměřice s BK Snakes Ostrava zabezpečovalo v případě výhry účast v nedělním boji o páté místo. Snad nejlepším výkonem v turnaji, kdy Slavoj totálně zaskočil soupeře, bylo po dvou čtvrtinách rozhodnuto. Litoměřičtí porazili Ostravu rozdílem 35 bodů.

Nedělní boj o páté místo s TJ Loko Plzeň byl opravdu tuhým bojem o každý míč. Až do poslední minuty hráči Slavoje museli dotahovat náskok Západočechů a sáhli si na dno nejen fyzických, ale také psychických sil. Za stavu 58:55 ve prospěch soupeře necelou minutu před koncem utkání došlo k dokonalému obratu.

Nejprve Kuba Tůma dvěma body a následně Prokop Maxa šesti body totálně srazili soupeře ke dnu. Neuvěřitelný obrat a konečný výsledek 63:58 veprospěch basketbalistů Slavoje znamenal 5. místo na MČR.

Prokop Maxa byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem vítězného týmu. Pochvalu však zaslouží celé družstvo za obrovskou bojovnost a vzornou reprezentaci nejen města Litoměřice.

Výsledky utkání:

Slavoj Litoměřice – BA Sparta Praha 60:38 (body: Maxa 20, Tůma 13, Kynzl 7, Sommerschuh a Březina 5, Czeller a Trusina 4, Vít 2), Sokol Sršni Písek 36:93 (Maxa 13, Tůma 7, Czeller 7, Bělohlávek 4, Kynzl a Ježek 2, Trusina 1), Sokol Pražský 54:63 (Tůma 13, Kynzl a Maxa 10, Sommerschuh a Vít 6, Czeller, Trusina, Bělohlávek a Březina 2), BK Snakes Ostrava 79:44 (Maxa 36, Tůma 22, Kynzl 5, Bělohlávek a Březina 4, Sommerschuh a Kroupa 3, Vít 2), TJ Loko Plzeň 63:58 (Maxa 26, Tůma 16, Kynzl 5, Sommerschuh 4, Sendlai 3, Czeller, Březina a Ježek 2, Kroupa 1).