„Grobnik mám moc rád. Dařila se mi už kvalifikace, kdy jsem zajel druhý nejlepší čas za Bartkem Mireckim. Toho se mi podařilo pak v závodě předjet hned v první zatáčce a po zbytek jízdy už jsem jen kontroloval průběh, a přitom postupně navyšoval svůj náskok. Jízda druhá mi pak přinesla vzrušení v podobě souboje s Petrem Fulínem. Ten se při návratu na trať vracel tak nešťastně, až nás oba poslal mimo trať. Takže přišla ztráta a další stíhačka. Ač jsem se snažil sebevíc, na lepší výsledek než druhé místo za Antonio Citerou, to už nebylo. Nicméně máme za sebou polovinu seriálu a náš tým vede jak v hodnocení jezdců, tak i v hodnocení týmů, a to je moc dobře,“ zněla „chorvatská“ hodnotící slova průběžného leadera pořadí ESET iSeries 2020 Josefa Záruby.

Jakub Knoll měl po skončení tohoto kola nejeden důvod zavzpomínat na paralelu z předchozích let. „Závody na Grobniku pro mě byly dost podobné, jako před dvěma lety při opravdovém ESET Cupu. Docela vydařená kvalifikace, ale poté kolize, které mě připravily o dobrý výsledek. Grobnik mě jako trať baví, a stejně tak to bylo i ve virtuální realitě. Mám radost, že se nám jako týmu daří. Na celkovém vedení má však jednoznačně hlavní podíl Pepa Záruba, který jezdí na simulátoru podobně dobře, jako v reálu. Hodně bodů přidal i Michal Makeš, i když naposledy nestartoval. Budu se muset v příštích závodech zlepšit, abych mohl ve větší míře přispět i já.“

Michal Makeš musel z pracovních důvodů tyto závody vynechat a ke svým volantům tak v tréninkovém centru týmu usedli pouze Josef Záruba a Jakub Knoll.

„Vedle série Buggyra Zero Mileage GT Cup, za jehož pořádáním stojí náš mateřský tým Buggyra, přišel s pořádáním vlastního seriálu také pohárový seriál ESET V4 Cup, ve kterém jsme nastupovali v posledních pěti sezónách. Jedná se o seriál, ve kterém závodí skuteční jezdci na tratích, kde se běžně přes rok potkávají. Skutečnosti odpovídají i závodní vozy a jejich zbarvení. Je až neskutečné, jak velký pokrok esport za těch posledních pár měsíců udělal," řekl Mičánek.

„Reálnému závodění se simracing určitě nemůže vyrovnat, ale určitě je to zajímavé zpestření, když se nemůže závodit normálně. Navíc se mi líbí koncept celého šampionátu - vč. zajímavé konkurence, která se skládá z jezdců, se kterými se normálně potkávám na opravdových okruzích," dodal Knoll.