„Byla to krásná série, nádherné zápasy a hrálo se velice fér, byť to tak na hřišti nevypadalo. Jednalo se o férové play off. Takto by mělo vypadat. Ohromně si stylu Frýdku vážím a děkuji,“ řekl po překročení 1. kola play off Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice.

Prognózy, že právě toto čtvrtfinále, tedy konfrontace čtvrtého s pátým nasazeným, bude nejvyrovnanější, se nenaplnily. Podle kouče vítězů bylo důležité, že se jeho tým poučil ze sobotní bitvy číslo tři. Jediné, kterou po úvodních domácím úspěších ve Frýdku ztratil.

„Hned po té porážce jsme si v sobotu po utkání na videu ukazovali, že jsme ve třetím zápase vůbec nevyužívali prostor na levé straně. Chodili jsme pořád na střed, vůbec jsme nehráli ze široka. Klukům jsme tak říkali, aby příště více proskakovali nebo dohrávali útoky do křídla. I proto, že jsme tam v neděli měli Jirku Motla,“ zmínil klíčovou roli zkušeného bývalého reprezentanta.

Frýdek-Místek doma prohrál s Lovosicemi.
Lovosice po výhře ve Frýdku otevřely na druhý pokus semifinálovou bránu

Landa našel v nedělní bitvě, která se ukázala býti zároveň i derniérou, i další podstatné prvky. „Perfektně jsme bránili, lépe se gólmanovi chytá. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale pak z nás tréma opadla a začali jsme hrát naši hru, byli jsme uvolněnější.“

Ve druhém poločase rozhodujícího klání partě ze severu Čech nahrálo, že odstoupil Radim Chudoba. „Ano, určitě. Je to nejlepší střelec Frýdku. Když měli domácí na jeho postu hráče, který tam hrál přes ruku, bylo to pro nás jednodušší,“ přiznal Landa.

Druhý víkendový mečbol vedle Lovosic proměnila i Plzeň a oba kluby se zařadily k pražské Dukle mezi semifinalisty. Poražení ještě nekončí, rozdají si to o konečné páté až osmé místo.

První čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy Lovosice - Frýdek-Místek.
Do Frýdku jedeme sérii ukončit, zní odhodlaně z tábora Lovců

Lovosice se dozvědí soupeře ve středu. Pokud na domácí palubovce uspěje Karviná, začala by řežba o finále právě tam. V opačném případě přijede do haly Chemik Zubří.

Jsou zklamaní, na sever už nepojedou…
„Jsme hodně zklamaní, protože jsme věřili, že v neděli dokážeme sérii vyrovnat a pojedeme ještě do Lovosic k rozhodujícímu utkání. Těžko se mi to hodnotí. První zápas jsme tam ztratili úplně zbytečně. Lovosice se ujaly vedení 2:0, pak to bylo nesmírně těžké srovnat si to i v hlavách. Jsem rád, že v sobotu kluci zabrali a dokázali to ještě zdramatizovat. V neděli jsme taky dřeli, nicméně to nestačilo. Jedním z klíčových momentů čtvrtého zápasu bylo zranění elitního střelce Radima Chudoby, který nezasáhl do druhé půle. Chyběly nám jeho góly a přehled ve hře. Jeho přednosti, které potvrzoval celou sezonu. Klobouk dolů před tím, co předvedl Vojta Petrovský, který hrál s velkým sebezapřením. Musím ale pochválit všechny kluky, i když jsme prohráli a nepostoupili tak dál.“
Daniel Valo, trenér Frýdku-Místku