Roudnický trucker stáje Buggyra si na čele šampionátu vytvořil tříbodový náskok na druhého Španěla Albaceteho. „Dnes jsme začínali s Albacetem na nule a na konci dne vedu o tři body. Musím být proto spokojený," uvedl Vršecký po sobotních závodech.

Základ svému náskoku položil Vršecký nejrychlejším časem měřeného tréninku, po kterém získal před Albacetem a Bösigerem další pole posetion. Do pohárového závodu vstupoval úřadující šampión velmi obezřetně, první zatáčka v Le Mans totiž nepatří ani zdaleka do kategorie jeho oblíbených. Start se však vedoucímu muži průběžného pořadí povedl na výtečnou, nutno však říci, že mu k prvnímu místo dopomohlo i Albaceteho "zahrabání".

"Abych pravdu přiznal, nečekal jsem, že to bude na startu tak snadné," potvrdil po dalším vítězném souboji s Albacetem. "Mám s Antoniem své zkušenosti z roku 2007, kdy jsem ho měl celý závod v zádech. I dnes platilo to, co před dvěma lety. Antonio je velmi silný trucker, ale pokud jezdec jedoucí před ním neudělá chybu, vyhraje. Jsem rád, že se mi to dnes opět podařilo. Jak se ukazuje, měli jsme šťastnou ruku i při výběru pneumatik."

Po delší době mohl být se svým výkonem spokojený i jeho stájový kolega z Buggyry Markus Bösiger, který dojel po profesorské jízdě třetí. "Jsem dvojnásob spokojený. David předvedl vynikající závod, já pro změnu skončil na stupních vítězů a stáhnul nějaké body na třetího Hahna," řekl Bösiger po závodě.


Jestliže Albacetemu příliš nevyšel start prvního závodu, v tom druhém zareagoval na světla bleskově, v první zatáčce byl druhý za Hahnem. Svého značkového druha pak v pátém kole bez sebemenších problémů předjel. "Nemám důvod brečet, nicméně Hahn dokáže jezdit na samé hraně, loni tady v neděli vyhrál. Dnes najednou neuvěřitelně zpomalil, aby poté, co se před něj dostal Antonio, zase zrychlil," tvrdil po závodě Vršecký. "Před startem jsme se dohodli, že nejdůležitější je dojet, vyhnout se kolizím a postupně se propracovávat kupředu."


Taktické záměry splnil Vršecký na jedničku, před koncem se dostal do těsného závěsu za Hahna. "Jochen jel ale výborně, navíc jsem se nechtěl pouštět do větších akcí.


Své postavení v šampionátu se snažil vylepšit Markus Bösiger, při předjížděcích manévrech se ovšem "zasekl" na Levettovi a celkově skončil šestý.
V sobotu v Le Mans ani jednou nebodoval druhý český pilot v šampionátu František Vojtíšek. Jablonecký pilot stáje Renault je v průběžném pořadí na devátém místě s 82 body.


ME tahačů Le Mans:
Sobota:
První závod: 1. Vršecký (ČR/Buggyra), 2. Albacete (Šp./MAN) – 1,29, 3. Bösiger (Šv./Buggyra) – 4,90, 4. Hahn (Něm./MAN) – 9,68, … Vojtíšek (ČR/Renault) nebodoval.
Druhý závod (polovičně bodovaný): 1. Albacete, 2. Hahn – 1,59, 3. Vršecký – 2,34, …6. Bösiger, Vojtíšek nebodoval.
Průběžné pořadí ME: 1. Vršecký 411 bodů, 2. Albacete 408, 3. Hahn 298, 4. Bösiger 285, …9. Vojtíšek 87.