„Jsem zpátky ve hře,“ hlásal Vršecký po dojezdu druhého sobotního závodu.


Aby ne. V prvním hlavním závodu dne totiž skončil druhý za Albacetem a jeho ztráta tak narostla o dalších pět bodů. „Ztráta dvaceti bodů už vypadala hrozivě,“ uvědomoval si Vršecký.


Naštěstí druhý závod s handicapem vyhrál a Albacete po kolizi dojel až sedmý. "Nejsem škodolibý, ale když mi mechanici hlásili, že Antonio dojel sedmý, řekl jsem si cosi o božích mlýnech," usmíval se rudnický pilot.


Celý závodní víkend pro něj začal výborně. Vyhrál měřený trénink a na start se tak postavil z nejlepší pozice.


Po startu šel Vršecký do čela sledovaný Albacetem. Třetí Hahn nabíral postupně ztrátu, která v cíli činila přes deset sekund. "Odstartoval jsem hodně dobře, navíc mi Zolder vyhovuje. Antonio se mě ale celou dobu držel," komentoval Vršecký dění na okruhu.


K dramatické situaci došlo v předposledním kole, kdy se snažil dostat před o kolo zpět jedoucího závodníka. Anonymní Nizozemec ovšem neunesl tíhu okamžiku a úřadujícího šampióna zablokoval. Problémů našeho jezdce využil Albacete a dostal se do vedení.

"Když už se někdo rozhodne, že se jednou za rok sveze a má licenci, nic proti tomu. Takový jezdec by se ale měl alespoň naučit nepřekážet rychlejším," zlobil se David Vršecký.


Zbytek závodu pak marně bojoval s Albacetem o prvenství.


Naopak v druhé jízdě předvedl Vršecký vynikající výkon. Zatímco český jezdec zvládl start bez sebemenších obtíží, Albacete se po kolizi s Allgauerem propadl až na dvanácté místo. "Kolizi jsem neviděl, ale když mi to mechanici hlásili do vysílačky, mobilizoval jsem zbytek sil," prohlásil Vršecký po dojezdu do cíle.

V prvních pěti kolech se posunul na druhé místo za vedoucího Altenstrassera. "Markus je hodně dobrý jezdec, když má den, je těžko k poražení. Proto jsem si útok pečlivě připravoval."


V šestém kole šel Vršecký před rakouského jezdce a bez problémů si dojel pro vítězství.


Druhý český jezdec v seriálu ME tahačů František Vojtíšek si v sobotu připsal 4 body za sedmé místo v hlavním závodu. Celkově je jablonecký pilot s renaultem na devátém místě.

V neděli závodní víkend v Zolderu pokračuje dvěma závody.

ME tahačů Zolder - sobota

První závod: 1. Albacete (Šp./MAN), 2. Vršecký (ČR/Buggyra) –1,74, 3. Hahn (Něm./MAN) – 9,46, …7. Vojtíšek (ČR/Renault), 18. Bösiger (Šv./Buggyra).
Druhý závod (polovičně bodovaný): 1. Vršecký, 2. Altenstrasser (Rak./Renault), - 4,17, 3. Hahn –4,99, …6. Bösiger, 9. Vojtíšek.
Pořadí ME: 1. Albacete 368 bodů, 2. Vršecký 354, 3. Bösiger 264, 4. Hahn 257, …9. Vojtíšek 75.