„Od začátku sezony jsme dávali najevo nespokojenost ohledně vyrovnanosti posádky v týmu. Zájem o Martina projevila německá stáj již v minulosti, proto jsme minulý týden využili nabídku na testování na Hungaroringu. Ze stávajících pilotů, kteří jezdí v týmu Alpina, byl Martin na nové trati, kde nikdy nejel, navíc s novým autem, které zkoušel poprvé, nejrychlejší. To samozřejmě vyvolalo obrovské nadšení, a tak došlo k dohodě o další spolupráci,“ řekl na tiskové konferenci manažer Martin Matzke starší.

Mladý roudnický jezdec usedne 12. září do vozu BMW Alpina B6 GT3 společně s německým kolegou Jensem Klingmannem, který vyhrál poslední závod podniku ADAC na Nürburgringu.

„Co se týká německého mistrovství, tak jsme též ukončili spolupráci v týmu Leipert Motorsport, kde také nebyla vyrovnanost posádky ideální a nepodařilo se získat větší počet bodů do mistrovství,“ dodal ještě Martin Matzke starší.

Do konce evropského šampionátu zbývají ještě tři podniky. Po Portugalsku se jede ve francouzském Paul Ricard a končí se opět v atraktivní Dubaji.

Karel Kubeš