„Auto fungovalo dobře. Při nedělním startu jsem se propadl o dvě místa, trochu jsem zaspal, ale po první zatáčce jsem hned tři pozice získal. Dostal jsem se až na druhé místo za Marca Hennerici, který jede s Corvettou. Bohužel při střídání Norman nekoukal na stopky a na konci boxů byl o dvě vteřiny dřív než je povoleno, a tak jsme dostali stop and go, což znamenalo ztrátu v celkovém umístění,“ řekl pod závodě český pilot Martin Matzke.

Po tomto podniku čeká mladého roudnického závodníka další nelehký úkol v podobě praktické maturitní zkoušky. Hned po jejím složení následuje cesta do italské Adrie, kde se jede druhý podnik evropského mistrovství cestovních vozů FIA GT3.

„Maturitní zkouška není zrovna jednoduchá záležitost, ale do Adrie se moc těším. Bude to moc zajímavé. Jede se opět v noci. Naposledy jsem jel noční závod s vozem DTM, a to jsem si moc užíval. Ambice mám velké, budu se snažit dovézt domů pohár,“ dodal Matzke. Druhý závod evropského mistrovství se jede v Adrii již 16. května 2009.

Karel Kubeš