V neskutečném vedru, kdy panovalo na moderní závodní trati v Abu Dhabí okolo 35°C, se teplota ve voze pohybovala na hranici 70 °C. Za těchto podmínek to pro jednadvacetiletého rodáka z Roudnice ve zcela novém šampionátu, voze, týmu a s novým kolegou, nebylo nic jednoduchého. Přesto lze považovat dosažený výsledek za dobrý začátek. Dvě dvanáctá místa jsou s ohledem na obrovskou konkurenci nejlepších pilotů světa velmi dobrá.

Mladý jezdec měl ztíženou situaci i tím, že nemohl ve voze Ford GT najet ani metr testu. Auto je o poznání náročnější na ovládání než vůz kategorie GT3 BMW Alpina, se kterým Matzke v poslední době hodně závodil. Kromě toho brzdění levou nohou, které je zde nutností, bylo také další novinkou. Ke všemu se přidaly technické problémy, a tím zásadní snížení možnosti najet alespoň nějaké kilometry ve volných testech. Značným problémem pro všechny piloty byla řada nehod v průběhu obou závodů, kdy jedna taková ovlivnila umístění posádky Matzke/Pavlovič týmu Belgian Racing Marc VDS.

Ve druhém závodě, když do Fordu GT narazil ve třetím kole další z fordů, se uvolnil zámek přední kapoty, která se částečně otevřela, a tím znemožnila dobrý výhled do zatáček a ovlivnila aerodynamiku. Posádka tak ztratila tři pozice. S takto poškozeným vozem bylo nutné odjet celou polovinu závodu a teprve při střídání jezdců závadu opravit. Přes všechny tyto skutečnosti je úvod sezony možné hodnotit jako velmi dobrý první krok v nejprestižnější a nejnáročnější sérii FIA GT.

„Závod byl pro mě náročný. Bohužel se pro začátek sezony a zároveň pro můj debut v GT1 sešlo hodně věcí, které byly nové a nebylo jednoduché se s nimi vypořádat. Měli jsme řadu technických problémů, které nám znemožnily jakkoliv nastavit vůz. Ale moji spolupráci s týmem hodnotím kladně. Tým je profesionální a účast v něm mi pomůže rozvíjet kariéru. Dalším pozitivem pro celou sezonu je můj perfektní spolujezdec Miloš Pavlovič, se kterým jsem se dokonale sžil nejen po závodní stránce, ale také mimo ní, což je velice důležité. Miloš je ostřílený a předává mi jeho těžce nabyté zkušenosti. A toho si cením,“ dodal Matzke.

Další závod se uskuteční 10. dubna v Zolderu.

Karel Kubeš