Ten startoval s vozem BMW M3 GTR a získal v nedělním sprintu ve třídě D4 zlato.

Startovní pole bylo opravdu nabité, protože zde závodilo i velké množství jezdců z Polska. Start tentokrát probíhal neobvykle z pevné pozice a odstup byl opravdu velice malý, což potvrdil i Martin Matzke.

„Pevný start byl pro mě trochu neobvyklý a nový, ale trať mi vyhovovala, což bylo znát i na časech. Je to rychlá trať a to mě baví. Z umístění mám samozřejmě radost a jsem rád, že jsem to na okruhu, který nikdo neznal, zvládl takto dobře.“

Po startu Matzke ztratil dvanáct míst, ale to po jednom kole dohnal. Z důvodu nerespektování žlutých vlajek došlo k vážné havárii vozu Ferrari a závod musel být znovu restartován.

„Kolizi jsem viděl, stalo se to jen pár metrů od mého BMW. Nebyl to příjemný pohled, ale já se snažil koncentrovat pak jen na dokončení závodu a dojel jsem v klidu,“ dodal Martin Matzke.

Po skončení mistrovství odjel mladý jezdec na testování do Německa k týmu s-Berg Racing, aby se připravil na prestižní závod série ADAC GT Masters, který se jede již 28. srpna na okruhu Nürburgring.

Karel Kubeš