Ti se v konkurenci 700 bojovníků z 26 zemí neztratili (1 – 2 – 2). Mateřský oddíl v hrabství Kerry úspěšně zastupovali Barbora Marešová (20 let), Lenka Masopustová (15) a Filip Kafka (16), které vedl ve funkci reprezentačního trenéra Vít Masopust.

Barbora Marešová v plnokontaktním fullcontactu žen do 50 kg loňský titul neobhájila. V semifinále sice s přehledem porazila reprezentantku Německa, ale v boji o zlato s její kolegyní neuspěla. „První dvě kola Barča jasně vedla, ale třetí kolo nám uteklo. Němka převzala aktivitu a zápas otočila,“ litoval Vít Masopust.

V kicklightu do 55 kg Marešová jako úřadující mistryně Evropy postoupila volným losem do semifinále, kde svedla urputný boj s další německou reprezentantkou, kterou porazila na body. Ve finále ji pak čekala tvrdá bojovnice z Libanonu.

„I když jsme nastupovali s mírným respektem, tak nakonec mělo finále jasný průběh. Barča soupeřce téměř nic nedovolila a jasně duel ovládla 3:0. Vybojovala titul mistryně světa a potvrdila, že je královnou této disciplíny, ve které se jí podařilo vyhrát evropský i světový šampionát.“

Ve dvou polokontaktních disciplínách juniorek nad 60 kg se představila Masopustová. A jako úřadující mistryně Evropy měla zprvu volný los. V lightcontactu však ve čtvrtfinále těsně prohrála s pozdější vítězkou ze Severního Irska. Ve druhé disciplíně po výhře nad Němkou podlehla v semifinále těsně 1:2 na body Američance, která opět tuto kategorii ovládla. Při své premiéře na MS Masopustová vybojovala bronz.

Junior Filip Kafka přivezl z Irska v ktg. do 50 kg stříbro a bronz. Ve fullcontactu narazil ve finále na Libanonce. „To byla velká bitka. První kolo bylo vyrovnané, z naší strany tam byla velká aktivita. Soupeř ale ve druhém a třetím zabral a zápas dovedl do vítězného konce,“ poznamenal Masopust, kterého ale svěřenec nezklamal. Vždyť při své premiéře na šampionátu vybojoval stříbro.

V kicklightu narazil Kafka se v semifinále na stejného soka. „Tentokrát měl Filip větší aktivitu, vzájemné výměny zakončoval a více bodoval. Rozhodčí to však viděli jinak a dali nám prohru 1:2 na body,“ kroutil hlavou reprezentační kouč.

„Barča Marešová vše podřizuje studiu práv v Plzni, ale i tak obětovala celé prázdniny přípravě na tento vrcholný turnaj. A opět ukázala celému světu, že je nejlepší. Lenka Masopustová a junior Filip Kafka sice na vrchol nedosáhli, ale cenné zkušenosti, které získali, jsou skvělé,“ zhodnotil vystoupení svěřenců v Killarney Vít Masopust.