Děti soutěžily podle věku v bězích na 100, 200 a 300 metrů. Nejlépe se v nabité konkurenci prosadili Filip Gottwald a Eliška Bezpalcová, kteří zaostali pouze jednu sekundu za vítězi.

Kristýna Businská, Barbora Sluková a Tereza Plosová se se silnou konkurencí vypořádaly, jak nejlépe uměly, a získaly tak cenné zkušenosti. Z tribuny na ně dohlíželo početné publikum včetně českých a světových hvězd atletiky. Tou nejzářivější hvězdou byl bezpochyby šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt, který je zároveň nejrychlejším člověkem planety. V Praze si vyzkoušel rovněž roli startéra, když odstartoval první běh dívek na 100 m za účasti žačky ZŠ Havlíčkova Elišky Bezpalcové.

V průběhu závodů si děti chodily pro autogramy českých atletických hvězd a získaly tak inspiraci do dalšího snažení. Na památku každý obdržel startovní triko, číslo a po doběhu čokoládovou medaili.