V kategorii 45 – 49 let skončil Lukášek na 200 metrů prsa desátý za 2:53,84 (český rekord), na poloviční trati pak obsadil 13. příčku 1:17,60 (rek.). Jen o stupínek níže dohmátl na 200 PZ 2:37,09 a na 50 VZ skončil na 23. místě 27,76.

„S výsledky jsem maximálně spokojený. Před mistrovstvím jsem plaval denně. Za dva měsíce to dalo 250 kilometrů. Musím tady poděkovat firmě Frital, vedení gymnázia a v neposlední řadě také vedení bazénu na Mělníku, kde mi vytvořili velmi dobré podmínky. Měl jsem speciálně vyhrazený prostor na trénování. I proto jsem ve své kategorii mohl dosáhnout takových výsledků,“ děkoval za podporu Lukášek.

Dvanáctý evropský šampionát se konal na dvou místech, plavání v bazénu a na otevřené vodě probíhalo v Cadizu, skoky do vody a synchronizované plavání v Seville. „Ve vnitřním bazénu bylo ale strašné vedro, proto většina účastníků trénovala spíš na pláži,“ prozradil úspěšný plavec ČAC.

Česká výprava, která měla 66 plavců, si letos vedla skvěle. „To zcela určitě. Přitom konkurence byla kvalitní. Startovalo 3584 závodníků z 33 států a 968 plaveckých oddílů. Získali jsme celkem 22 zlatých, 14 stříbrných a stejný počet bronzových medailí. Z těch nejúspěšnějších bych jmenoval Rostislava Vítka, což je srpnový přemožitel kanálu La Manche. Ten startoval čtyřikrát a čtyřikrát zvítězil. Dokonce ve světovém rekordu na 400 VZ. Tři zlaté a jednu stříbrnou přidal i úspěšný účastník OH v Moskvě Daniel Machek. V kategorii 65 – 69 let nenašel čtyřikrát přemožitele Rudolf Šmerda. Mezi ženami byly skvělé vítězné Marie Feiferová a Marcela Šťastná. A tak bych mohl pokračovat. Česká výprava překonala tentokrát celkem 46 domácích rekordů. Myslím, že to byl hodně vydařený šampionát,“ dodal spokojený Petr Lukášek.