Multisportovní seriál závodů Král Středohoří má aktuálně přestávku. Pokračovat bude 27. července Hoštěnickým triatlonem. Právě na tuto událost se připravuje Lukáš Balák poněkud neobvykle ve Španělsku. „Příští týden odlétám na Mallorcu, kde se budu věnovat tréninku před blížícím se triatlonem,“ říká usměvavý mladík.

Jeden z posledních triatlonových závodů se Balákovi povedl na výbornou. Na konci června se konal Kocourkovský triatlon. Štafetový závod vyšel výborně Boost-Teamu, který ve složení Lukáš Balák, Přemysl Preiss a Jakub Špaček nenašel přemožitele.

„Ovládl jsem plaveckou část štafety, z vody jsem vylézal jako první. Předával jsem štafetu cyklistovi Jakubu Špačkovi na první pozici,“ popisuje Balák, který oceňuje odhodlání a nasazení svého kolegy. „Kuba jel v deštivém počasí velmi odvážně, vůbec se nebál,“ říká.

Poslední etapou byl běh, na který Boost-Team nominoval Přemysla Preisse. „Dokázal udržet krásné tempo, zhruba 4:10 na kilometr. Individuální vítěz, Petr Soukup, nás doběhl těsně před cílem,“ dodal Balák.