Na Moravu se vydalo jen osm hráčů a brankář a to na Lovosické čekaly čtyři náročné souboje s týmy z celé ČR.

Turnaj zahájili hráči Lovosic dvojzápasem s pražským Star Dustem – veteránským týmem pražského Tatranu Střešovice. Ten dobře zvolenou taktikou držel Severočechy na uzdě, a tak první zápas skončil remízou 2:2. O (ne) postupu do semifinále tak rozhodoval druhý zápas. Odveta byla zpočátku vyrovnaná, Lovosice se v polovině zápasu dostaly do dvoubrankového trháku. Pak byli hráči Star Dustu nuceni otevřít hru, což byla voda na lovosický mlýn – skvěle dotažené brejkové situace rozhodly zápas a po vítězství 7:1 nasměrovaly Lovosice do semifinále.

Výsledky dalších zápasů určily semifinálové dvojice a přisoudily Lovosicím veterány extraligových brněnských Buldoků. Vzhledem k tomu, že museli další dva lovosičtí hráči odjet, čelilo dvěma kompletním pětkám brněnských hráčů jen sedm borců. Lovosice musely zvolit taktiku, kterou na ně den předtím vyzkoušeli hráči Star Dustu. Vynikající byl vstup do zápasu, když hned v první minutě Lovosičtí udeřili a ještě do konce první třetiny vedli dokonce o dva góly.

S ubývajícími silami odolávala lovosická obrana (i díky výbornému výkonu brankáře) narůstajícímu tlaku zkušeného soupeře, který se ale nakonec gólově prosadil a po remíze 4:4 dovedl zápas do prodloužení. To ukončila po čtyřech minutách ukázková kombinace Lovosických a vítězství 5:4 znamenalo postup.

Lovosice: Kovařík – Matějka, Kavalír, Koš – Jirásek, Hrdlička, P. Fišera, Hejhal, Dvořák.


V posledním zápase se vyslancům severočeského florbalu postavil tým z druhého konce republiky – SK PEMA Opava, kterou do finále dovedl fyzicky náročný a důrazný florbal. Zdálo se nemožné, aby zbytky sil lovosických sedmi statečných stačily na dobrý výsledek proti soupeři hrajícímu v plné síle na dvě kompletní pětky. Ani ve finále se na první gól nečekalo dlouho – po půlminutě se dostaly Lovosice do vedení, které ještě po pěti minutách navýšily. Opava však zabrala a těsně před koncem první části vstřelila kontaktní gól.

Přestávka umožnila Lovosickým nabrat trochu sil, a tak v úvodu druhé třetiny opět odskočili na rozdíl dvou branek. Reakce Opavských na sebe nenechala dlouho čekat – důraz před lovosickou brankou a zvýšený pohyb vedl ke šňůře tří gólů v závěru druhé a začátku třetí třetiny, která znamenala zvrat v utkání. Opava vedla 4:3 a bylo jen otázkou času, kdy zasadí poslední úder. Hráči Lovosic však ani za tohoto stavu nerezignovali. Dokázali vyškrábat poslední zbytky sil a dvěma střelami z dálky zasadili Opavě knockout. I přes závěrečný nápor Moraváků si heroickým výkonem v obraně, a opět skvělým výkonem gólmana, těsné vítězství 5:4 pohlídali.

Svoji první sezonu v nejstarší kategorii korunovali hráči TJ Lovochemie Lovosice LFP skvělým týmovým výkonem a hrou na hranici sebeobětování zaslouženě vybojovali 9. místo v I. lize.

Libor Hejhal