Za neočekávaně velké podpory fanoušků si v zápase hraném podle pravidel play-off (do rozhodnutí) první gólovou šanci vypracovali domácí hráči. Klíma však minul odkrytou bránu. Po delší době, kdy obě mužstva postupně dobývala soupeřovo brankoviště, se v přesilové hře při vyloučení Patráka prosadili hosté. Domácí fanoušci mohli slavit první gól těsně před koncem první třetiny, kdy se podařilo srovnat kapitánovi Jirotkovi.

Druhá třetina patřila Pelhřimovu. Díky přesilové hře při vyloučení Ježka šel do vedení. Když posléze hosté proměnili i další gólovou příležitost, začalo to s domácím týmem vypadat špatně. Vstup do třetí třetiny ale měli Lovosičtí excelentní. Během dvou minut po trefách Bartuška a Jirotky byl stav opět vyrovnaný. Po několika individuálních chybách se však domácí nestačili zformovat do obranné sestavy a opět inkasovali.

Ve druhé polovině třetí třetiny měl vyrovnávací gól na holi Hrdlička, ale netrefil. Když se Lovosičtí nadechovali k závěrečnému náporu, přišlo několik faulů a sporných verdiktů rozhodčích, které vedly k vyloučení domácích hráčů. Lovosičtí tak zápas dohrávali ve třech, resp. ve čtyřech. Proto neměli příliš šancí výsledek 3:4 zvrátit.

„Jsem rád, že se kluci o postup do osmifinále dokázali poprat i s prvoligovým týmem z Pelhřimova, o čemž svědčil průběh utkání. Bohužel nám chybělo asi trochu štěstíčka, které jsme proti velmi dobře technicky vybavenému soupeři potřebovali. Na kolena jsme se dostali především díky své nedisciplinovanosti a zbytečným vyloučením. Soupeř hrál mnohem čistěji a naše chyby trestal. Závěrem však musím podotknout, že boj o osmifinále je fantastický úspěch a všem klukům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit, patří dík,“ říkal po skončení duelu jeden z domácích trenérů Libor Hejhal.

TJ Lovochemie Lovosice LFP – Spartak Pelhřimov 3:4 (branky: Jirotka 2, Bartušek)

Lovosice LFP: Rudolf, Fišera, Bartušek, Jirotka, Reiser, F. Srpek, J. Srpek, Patrák, Hrdlička, Šmíd, Ježek, Malý, Hillmich, Klíma, Voráček. Trenéři: Hejhal, Cikner.