Stanislav Godla (39 let) postoupil do finále kicklightu do 94 kg, kde narazil na Vodaka (39 let) z Krásné Lípy. Oba jsou zkušení a stejně velmi dobře technicky vybavení borci, takže jejich souboje jsou ozdobou každého turnaje. V tomto duchu se nesl i tento souboj, který střídal jednu kombinaci za druhou. Vodak exceloval přímými kopy a Godla přesnými lowkicky. Nakonec lovosický bijec zvítězil 2:1 na body. „V pointfighting do 94 kg nastoupil Standa z hecu, neboť tuto disciplínu vůbec netrénujeme. Ve finále se utkal s Pastyříkem z Mostu. Ten byl mnohem zkušenější, což na konečném výsledku bylo znát. Nakonec jsme prohráli 10:18," prozradil Vít Masopust..

Ondřej Salač (16 let) startoval v kicklightu juniorů do 79 kg. V semifinále se utkal s klatovským Šimáčkem. Zápas byl pohledný a vyrovnaný a skončil výhrou lovosického závodníka. Ve finále se pak nezalekl ani několikanásobného mistra světa Berana, který patří mezi elitu v několika asociacích. I přes dobrý výkon podlehl Salač 0:3.

Filip Kafka (14 let) startoval ve dvou disciplínách starších žáků do 47 kg. V obou byl volným losem nalosován do finále, kde se opět utkal s velezkušeným jedenáctinásobným mistrem světa Vetešníkem z Kladna. V lightcontactu do svého soupeře vletěl a zaskočil ho svojí aktivitou a tvrdostí.

„Soupeř také přitvrdil, ale nestačil se divit, když Filip zdárně odolával a ani tvrdé údery nic nezměnily na jeho aktivitě. Zápas jsme nakonec prohráli 0:3 na body, ale předvedený výkon byl excelentní. V kicklightu se Filipův výkon ještě zlepšil. Vyvíjel na soupeře stále větší tlak a donutil jej dokonce k několika exitům, za což dostal i minusové body. Zápas jsme nakonec prohráli 0:3 na body, ale Filip opět ukázal, že do budoucna se s ním musí počítat."

Antonín Lupínek (14 let) nejprve nastoupil do semifinále lightcontactu st. žáků do 52 kg. Hamida z Vysokého Mýta jasně porazil na body a ve finále se utkal se Žílou z Ostravy. „Tento zápas patřil opět k nejlepším, které Tonda zatím předvedl. Lupínek zkušenějšího soupeře nenechal vydechnout a zejména ve druhém kole bodoval. Nedokázal ale dotáhnout ztrátu z prvního kola a nakonec prohrál 1:2. V ktg. kicklight st. žáků do 52 kg podlehl ve čtvrtfinále pardubickému Karvajovi."

Vojtěch Luxa (15 let) startoval ve dvou disciplínách st. žáků do 57 kg. Nebojácný začátečník předčil všechna očekávání. Nejprve v semifinále ktg. lightcontact podlehl bojovníkovi z Mariánských lázní, ale do boje o bronz mu soupeř odmítl nastoupit.

„Do kategorie kicklight však Vojta vstupoval jako vyměněný. Asi se potřeboval vynervovat při prvním zápase. V semifinále mu odmítl pro zranění nastoupit stejný soupeř a ve finále jej čekal zkušený reprezentant ČR Puc z Ústí. Ten byl mnohem pohyblivější, ale mnohem menšího vzrůstu než Vojta. Vojta zachoval klidnou hlavu a počkal si na jeden z výpadů svého soupeře, kterého přesným zadním direktem poslal k zemi. Ten nadále odmítl v zápase pokračovat a vzdal se. Vojta tak dovršil svou proměnu a vybojoval zlato," těšilo Masopusta.

Prague Open 20161. místo: Stanislav Godla kicklight muži do 94 kg, Vojtěch Luxa kicklight st. žáci 57 kg
2. místo: Filip Kafka lightcontact st. žáci 47 kg, Filip Kafka kicklight 47 kg, Antonín Lupínek lightcontact st. žáci 52 kg, Stanislav Godla pointfighting do 94 kg, Ondřej Salač kicklight junioři 79 kg
3. místo: Vojtěch Luxa lightcontact st. žáci 57 kg