Chyběli zde jen původně přihlášené výpravy z Izraele a Ukrajiny. Těm válečný konflikt zkomplikoval možnost účasti. Dánové, Slováci, Němci, reprezentace ČR a dále na 47 domácích klubů vyslalo tentokráte do bojů o poháry a medaile své závodníky. Soutěž byla částečně ochuzena o větší počet startujících z důvodu nezařazení soutěže do programu ČSKe, který změnil systém nominačních soutěží (pouze na tři turnaje v ČR).

Domácí klub, pořadatelský Shotokan Klub Rajchert SPORT UNION Lovosice nasadil do bojů nejen své zástupce v řadách reprezentace ČR, ale také závodníky druhé vlny.

Zaplnil i žákovské kategorie. Nejlépe si mezi mladšími závodníky v disciplíně kata vedla mladá Lenka Kovářová. Ta si poradila se všemi soupeřkami v eliminacích a nakonec ve finále porazila Annu Vaczy z Košic. Tím byl odstartován sběr medailí domácích závodníků. V kata se dále prosadili L. Magdalena Husáková - členka lovosického střediska SU (3.místo), Petr Podrábský (3. místo), a dále bodované 5. Místo K. Nývltová a 7. T. Filipová (lovosické středisko SU).

V kumite se zástupcům lovosického karate dařilo více. Prvním místem se blýskli Petr Podrábský (st. ž. 39 kg) a dále se zlatým pohárem odcházeli Ondřej Hrdlička lovosické středisko SU (dorost 60 kg), Kateřina Procházková -lovosické středisko (dorost 54 kg), Lukáš Kubín (junior + 76 kg), Vladislav Kis (U21 68 kg), Petr Marschall -l ovosické středisko (U21 78kg) a Šárka Burýšková(U 21 + 60 kg). Stříbrné medaile vybojovali V. Konášová (st. žákyně 42 kg), P. Marschall (junior 76 kg), S. Kaliničenková (U21 +60 kg), V. Kis (muži 70 kg), Š. Burýšková (ženy + 60 kg). Třetí místa v kumite patřila J. Svobodovi (ml. žáci + 41 kg), O. Koriťákovi (st. žáci 60 kg), M.Škultétymu(dorost 63kg), D. Nechybovi (junior 76 kg), Š. Burýškové (ženy + 60 kg) a S. Kaliničenkové (ženy OPEN).

Celá akce měla dva významné momenty, které se netýkaly až tak soutěžení. Jednou z nich bylo ocenění bývalých trenérů a závodníků Ústecka, jako osobností, které povýšili význam zdejšího karate nad rámec kraje a republiky. Z rukou ředitele soutěže J. Rajcherta převzali pamětní ceny např. Josef Sechovec, Soebajo Rachmy, Oldřich Suchánek a Stanislav Linhart. Z ceremonie se pro nemoc a pracovní vytížení omluvili Ladislav Gáf a Jan Dienstl.

Druhým okamžikem bylo veselé natáčení pořadu pro sportující mládež „Lvíček mezi sportovci", který přibližuje populární formou sportování dětem. To je možné zhlédnout na kanálu ČT: D každou sobotu.

„Máme za sebou náš největší podnik v roce a jsem rád, že se opět povedl. Děkuji celému organizačnímu týmu, rodičům za pomoc a Magistrátu města Ústí nad Labem a Krajskému úřadu Ústeckého kraje za podporu," uzavřel hodnocení akce její ředitel Josef Rajchert.