„Na tento turnaj jsme se cíleně připravovali dva měsíce," prozradil lovosický trenér Josef Rajchert.

Soutěžilo se v bojových sestavách jednotlivců, dvojic, trojic a také modelových situacích reálné sebeobrany. Zde úspěšně nastoupili netradičně i dva koučující trenéři.

V kata jednotlivců se předvedl ve výborné formě Ladislav Husák, který si svého prvenství velmi váží. „Je to moje první velká medaile a pohár, zatím vždycky byl někdo lepší," těšil se mladší žák ze svého prvenství. Medaili v této kategorii nejmladších startujících do 8 let získala také Adéla Čepičková (bronz).

V dorostencích postavil Sport Union do kata Petra Marschalla, který si stanovil za cíl postup do finálové dvojky. To se mu podařilo. V posledním souboji ale nestačil na Lukáše Víta, libereckého specialistu této disciplíny. V týmech a kata Duo si dále SU díky mladším žákyním a dorostencům přidal na své konto další medaile.

Modelové situace, na které se všichni těšili, byly opět skvělou podívanou. Reálný útok a následná sebeobrana. To je i pro diváky velmi přitažlivá disciplína. Zde si na vrchol kvalifikace a finále vystoupaly mladší žákyně Husáková a Krobová. Jejich seky malíkovou hranou do útočnice byly téměř reálné. Efektní obrana s přehozením útočící soupeřky a její zásah na zemi. To byly atributy vítězství této dvojice.

Jedny z posledních medailí vybojovali v této speciální disciplíně i mladší žáci Šoral se Starým (stříbro) a Filipová s Konúpkovou (bronz). Třešničkou na závěr soutěže byla kategorie dorost, junioři a senioři, kde se postavili do soutěže tři týmy SKR SU. Trenérská dvojice Rajchert sen. a  Zeman vybojovala bronz. Svými efektními modelovkami ukázali principy a realitu vzájemných střetů útočníka a obránce.

Lovosičtí si v konkurenci s mezinárodní účastí (Slovensko, Polsko) vedli velmi dobře a obsadili výsledkově třetí místo. Bodově je předstihl domácí Sport Relax a také neratovický Dragon.

„V přípravě jsme i nadále. Opravdový vrchol nás čeká nyní v Českých Budějovicích na MČR ČSKe, kde se teprve ukáže, kolik jsme přípravě věnovali. Poslední soutěží letošního roku pak bude Vánoční pohár talentů mládeže, který hostí 20. prosince Ústí," uzavřel hodnocení šéftrenér SKR Sport Union Josef Rajchert.