Turnaj zahajovali junioři v disciplíně lightcontact. Sourozenci Sebastian a Fabiana Bytyqi přijeli v parádní formě. Sebastian po třech jednoznačně vyhraných zápasech postoupil do finále ve dvou kategoriích mladších žáků do 42 kg a starších žáků do 46 kg.

Než stačil nastoupit k bojům o titul, tak jej v dalším kvalifikačním zápase soupeř tvrdým úderem za hranicí pravidel trefil na bradu a otřesený Sebastian nemohl bojovat. Získal tak dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Fabiana zápasila ve třech kategoriích, ve kterých soupeřky válcovala. Vybojovala dva tituly mistryně ČR. Přidala i jedno třetí místo.

V plnokontaktní disciplíně kickbox lowkick jako první z lovosických borců do soutěžního ringu nastoupil Michal „Lupen“ Lupínek. Los mu přidělil zkušenějšího Siváka z Plzně. V zápase se projevily důsledky střevní chřipky, kterou „Lupen“ týden před závody prodělal. Po vyrovnaném prvním kole odpadl fyzicky. K dalšímu (semifinálovému) zápasu nastoupil Petr Gombita proti ústeckému Brigulovi.

Oba se do sebe pustili hned od začátku. Gombita byl aktivnější a vyhrál. Ve finále nastoupil proti místnímu Kalábovi. V zápase vypsaném na 3 x 2 minuty byl Kaláb od začátku aktivnější a v prvním kole si nabodoval náskok. V dalších dvou kolech se lovosickému borci ztrátu nepodařilo stáhnout.

K dalšímu finálovému zápasu nastoupil Miroslav Dubovický. Jeho soupeřem byl zkušený plzeňský bojovník Štádler.

„Míra do zápasu nastoupil nebojácně. Svého soupeře od začátku zasypal kombinacemi, které končil tvrdými lowkicky. Když už soupeř nevěděl co s tím, tak začal používat techniky, které jsou v lowkicku zakázané a považované za faul. Po několika kombinacích následovala další nedovolená technika ze strany Štádlera, zachycení nohy a strh na zem. Při tomto si Míra narazil kostrč, došlo k přerušení zápasu, ale napomínání nepřišlo. Když se v zapasu dále pokračovalo, tak přišlo ze strany Štádlera další dokonce dvojité koleno ve výskoku. Tomu naštěstí Míra uhnul. Tento styl boje a přístup rozhodčího k zápasu Míru rozhodil a přestal s útočením a přešel do defenzívy. To mělo za následek velký tlak ze strany Štádlera, který Míru zasypal několika již povolenými údery a kopy. Míra byl pro pasivitu dvakrát počítán. Při druhém počítání jsme se rozhodli zápas pro jasnou převahu soupeře ukončit a hodil jsem do ringu ručník. Po zápase se nám Štádler omlouval za zakázané techniky, které má zautomatizované ze stylu K1/oriental. Svůj účel ale bohužel splnily,“ povzdychl si trenér Vít Masopust.

V dalším finálovém zápase (ktg. 63,5 kg) se utkal Aleš „Ali“ Javorek s Příslupským z Liberce. Soupeř zatlačil Javorka do defenzivy. Ve druhé polovině kola ale reprezentant Schejbal Gymu převzal aktivitu a již na konci kola vedl 3:0 na body a svého soupeře poslal po přesném zadním directu do počítání. Ve druhém kole již svému soupeřovi nedal vydechnout. Přesnými a tvrdými údery jej poslal opět dvakrát do počítání. Při druhém počítání rozhodčí zápas ukončil.

Sebastian Bytyqi (12 let) – 2. místo lightcontact mladší žáci (42 kg), 2. místo lightcontact starší žáci (42kg), 3. místo lightcontact mladší žáci (46 kg). Fabiana Bytyqi (14 let) – 1. místo lightcontact starší žákyně (46 kg), 1. místo lightcontact juniorky (50 kg), 3. místo lightcontact starší žákyně (50 kg). Míra Dubovický (18 let) – 2. místo lowkick muži (60 kg). Petr Gombita (16 let) – 2. místo lowkick muži (75 ). Standa Godla (32 let) – 2. místo lowkick muži (91 kg). Aleš Javorek (18 let) – 1. místo lowkick muži (63,5 kg).

Dalším borcem v soutěžním ringu byl Stanislav Godla (32). Ten ve váhové kategorii do 91 kg nastoupil v semifinálovém zápase proti pardubickému Zelenkovi. Celý zápas měl pod kontrolou a s přehledem vyhrál. Ve finále, které bylo hlavním zápasem galavečera, se utkal s Karešem z Prahy.

Oba několikanásobní mistři ČR nabídli pěknou podívanou. Godla trochu zaspal začátek, ve kterém si šetřil síly na další kola. Ve druhém kole byl už aktivnější a svého soupeře zasypával velmi tvrdými vnitřními lowkicky na zadní stojnou nohu, na které soupeř nedokázal najít obranu. Přesto soupeř po druhém kole vedl 3:0 na body. Do třetího kola už lovosický bijec vlétl a soupeře tlačil stále víc.

„Toto kolo bylo velmi rozkouskované, neboť náš soupeř byl několikrát ošetřovaný s rozbitým nosem, několikrát si vyžádal přerušení pro úpravu výstroje. Čím více se poslední kolo blížilo ke konci, tím více ustupoval a pasivitou si chtěl udržet svoje vedení. Standa ho ale nenechal vydechnout. S úderem gongu však na obrazovce svítilo skóre 2:0 pro Kareše. Standa vybojoval stříbrnou medaili. Myslím, že mu titul utekl o dva přesné kopy na tělo. Přesto to byl určitě nejhezčí zápas celého večera,“ dodal Vít Masopust, který také prozradil, jaká akce brzy čeká na některé závodníky Schejbal Gymu.

„Naši členové se zúčastní Světového poháru v kickboxu, který bude v Maďarsku. Aleš Javorek, Míra Dubovický v disciplíně kickbox lowkick mužů a Petr Gombita, Michal Lupínek v disciplíně kickbox lowkick junioři. Přesto, že se kromě Lupínka všichni probojovali do finále MČR a Javorek ho dokonce vyhrál, musí si účast na poháru zaplatit sami. Startovné a ubytování bude těmto borcům uhrazeno z prostředků našeho klubu. Oficiálně budou členy reprezentace ČR, i když pojedou jako samoplátci.“