Kromě pořádajících dorostenců ASK a jejich mladších kolegů z oddílu starších žáků se turnaje zúčastnily týmy Florbal Ústí B, FbC 98 DDM Chomutov, FbC Vipers Most a FbC Lomnice nad Popelkou.

Během dopoledne proběhly boje v základních skupinách o postup do semifinále. V „modré" skupině si nejprve lovosičtí dorostenci poradili 4:1 s Mostem, aby následně podlehli vítězi skupiny FbC Chomutov 2:4.

Starší žáci bojovali s až o čtyři roky staršími soupeři statečně ve „žluté" skupině. Sice podlehli ústeckému favoritovi a pozdějšímu vítězi skupiny 1:7, ale pak sázkou na důslednou obranu a rychlé protiútoky zaskočili Lomnici a po vítězství 3:0 překvapivě proklouzli do semifinále.

Odpoledne pokračoval víkendový turnaj nejprve dvojutkáním o páté místo. Každý ze soupeřů, Most i Lomnice, si připsal po jedné výhře a o konečném umístění tak rozhodlo více vstřelených branek, které zaznamenali Mostečtí.

Divokou, ale vyrovnanou přestřelku prvního semifinále mezi lovosickými dorostenci a Florbalem Ústí pro sebe rozhodli domácí, kteří nejprve ztratili tříbrankové vedení, aby pak zápas zachránili gólem v poslední minutě. V utkání se mimořádně dařilo lovosickému Kroupovi, který zaznamenal pět branek.

Druhé semifinále bylo jednoznačně v režii Chomutova, kterému ale byli starší žáci Lovosic zdatným soupeřem. Dlouho drželi nerozhodný stav, ale nakonec větším a zkušenějším hráčům Chomutova podlehli 0:5.

Boj o třetí místo tak svedl dohromady zaskočené hráče Ústí a nadšeně a houževnatě bojující lovosické žáky. Ti opět drželi se soupeřem krok celý první poločas, dvakrát dokonce srovnali skóre, ale pak se opět projevila větší zkušenost a více sil Ústeckých, kteří si dokráčeli pro bronz za výhru 6:2.

Finále přineslo pěknou florbalovou podívanou. Lovosičtí dorostenci celý zápas vedli, ale v závěru selhali střelecky a nevyvarovali se chyb v obraně a zkušený tým Chomutova je potrestal. Dvě minuty před koncem dotáhl ztrátu dvou branek a poslal zápas do nájezdů. V nich se domácí neprosadili a Chomutovu stačil jediný zásah k vítězství v turnaji.

Výsledky:

Konečné pořadí: 1. FbC 98 DDM Chomutov, 2. ASK Lovosice LFP dorost, 3. Florbal Ústí B, 4. ASK Lovosice LFP st. žáci, 5. FbC Vipers Most, 6. FBC Lomnice n. P.

ASK Lovosice LFP dorost: Klouda - Hruza, Vokálek, Dvořák, Kleniar - Čep, Kroupa, Vrba, Čapek, Rozhon, Fischer, Hajný, Hozák.

ASK Lovosice LFP st. žáci: Rudiš - Kanda, Rudolf, Šmídek, Bernklau, M. Kroupa, Bauer, Futera, Kubíková, Sládek, Svoboda, Vavruška.

Libor Hejhal