Minulý týden slavil se spoluhráči stříbrné medaile v extralize, které klub ze severu Čech získal vůbec poprvé v historii, v sobotu dal čtyři góly v kvalifikačním utkání, pomohl národnímu týmu k vysoké výhře 38:26 nad Nizozemskem a mohl si vychutnat euforii z vysněného postupu na mistrovství Evropy do Srbska. A aby toho nebylo málo, tak na slavnostním večeru převzal ocenění pro nejlepšího hráče tuzemské nejvyšší soutěže.

Jaký byl poslední zápas kvalifikace?

Uvědomovali jsme si jeho důležitost, jsme rádi, že jsme ho výsledkově zvládli a předvedli divákům v Praze atraktivní hru.

Zdá se, že jste problémy neměli…

Splnili jsme roli favorita, od 7. minuty udělali šňůru 11:1 a pak jsme si vývoj kontrolovali. Jsem rád, že jsem si do posledního zápasu sezony přinesl formu z ligy, dal pár gólů, ale hlavně, že jsme si zlepšili náladu po neúspěšné baráži o postup na mistrovství světa proti Srbsku. Společně s Norskem jsme ve skupině naplnili papírové prognózy a dosáhli na úspěch.

V extralize jste dal 237 branek a suverénně ovládl soutěž střelců. Počítal jste, že budete jejím nejlepším hráčem?

To nikdy není jisté, čekat ti nemůžete. Jsem rád, ale je to ocenění pro celý lovosický tým, bez kterého bych na individuální ocenění myslet nemohl.

Platí, že odoláte vábení zahraničních klubů zůstanete v Lovosicích?

Ano, platí.

Máte za sebou skvělou, ale těžkou sezonu. Předpokládám, že už se těšíte na dovolenou?

Chci si na měsíc od házené odpočinout.

Kde si volno užijete?

Cestování už mám dost. Pojedeme s Milanem Berkou a přítelkyněmi do Krkonoš. Volno si ale budu užívat i aktivně, v plánu mám třeba dva turnaje v beach házené. Příští týden jedeme do Brna, pak si zahraji i v Bělé pod Bezdězem.

Přehled oceněných:

Anketa o nejlepší házenkáře ČR za rok 2010:

Muži: 1. Jícha (Kiel/ Něm.), 2. P. Štochl (Füchse Berlín/ Něm.), 3. Sklenák (Eisenach/ Něm.), 4. Kubeš (Kiel/ Něm.), 5. Galia (Lemgo/ Něm.), 6. Filip (Schaffhausen/ Švýc.), 7. Juříček (Montpellier/ Fr.), 8. Nocar (Chámbery/ Fr.), 9. Stehlík (St. Raphael/ Fr.), 10. Mráz (Wetzlar/ Něm.).

Ženy: 1. K. Černá (Slavia Praha), 2. Martinková (Most), 3. Zámorská (Byasen/ Nor.), 4. Vítková (Slavia Praha), 5. Luzumová (Písek), 6. Štěrbová (Zlín), 7. Raníková (Olomouc), 8. Keclíková (Slavia Praha), 9. Salčáková (Zlín), 10. Satrapová (Slavia).

Talent roku: Hrstka (Zubří) a Bobrovská (Písek).

Nejlepší hráč extraligy: Motl (Lovosice).

Nejlepší hráčka interligy: K. Černá (Slavia).