Jako první do soutěžního klání vstoupil El Jafar (11 let) v kategoriích starších žáků do 32 kg. Začal v disciplíně pointfighting, kde rovnou ve finále změřil síly s Adamem Jankem. V tomto zápase prohrál jasně na body 4:10 a skončil druhý. V další disciplíně lightcontact mu ve čtvrtfinále nenastoupil soupeř a v semifinále se utkal znovu se stejným protivníkem. Tento duel už byl o něčem jiném. Jafar svému soupeři pěkně zatápěl, ale vyrovnaný zápas nakonec prohrál 1:2 na body, i když u dvou rozhodčích pouze o bod. V zápase o třetí místo narazil na běhařovského Tomana. Vyrovnaný zápas prohrál lovosický borec pouze o bod a skončil na čtvrtém místě.

Další bojovnice Barbora Marešová (18 let) byla původně nominována do ktg. kicklight juniorek do 55 kg. V její kategorii nebyl nikdo další přihlášen, a tak musela do ženské kategorie. Zde volným losem postoupila přímo do finále, kde se utkala s bojovnicí ze Slaného v duelu vypsaném na 3 x 2 minuty.

„Po semifinále jsme viděli, že naše soupeřka jenom tlačí, proto jsme zvolili taktiku z ústupu. To Barče vyhovovalo a jasně svoji soupeřku trefovala. Ta opravdu jen tlačila a na přesné údery si nabíhala. Na zápase se bohužel podepsal výkon středové rozhodčí, která místo, aby napomínala naši soupeřku za vystrkávání ze zápasiště a opakované zachycování nohou, tak naopak udělovala minusové body naší bojovnici. I přesto měla Barča jasně nabodováno a měla zápas jasně vyhrát. O to větší rozčarování přišlo, když rozhodčí zvedla ruku naší soupeřce s verdiktem 1:2 na body. No nic. Barča určitě může být se svým výkonem spokojena a já mohu jen konstatovat, že je vidět jasné zlepšení oproti turnaji na Slovensku," poznamenal lovosický trenér Vít Masopust.

Dalším bojovníkem byl Mahammad Jafar (15 let), který se představil ve věkové kategorii st. žáků do 52 kg. Nejprve nastoupil ve stylu kicklight, kde se utkal z kladenským bojovníkem. Toho v prvním kole „vypnul" přesným roundkickem na žebra a postoupil do finále, kde už čekal běhařovský Filip Lagron.

„V prvním kole Miky poněkud zaspal a toto kolo vyhrál náš soupeř. Ve druhém zabral a jasně vyhrál. Bohužel to ale nestačilo na vítězství a prohráli jsme 1:2 na body, kdy u dvou rozhodčích to bylo znovu jen o jeden bod. V této disciplíně vybojoval Miky stříbro.

V další disciplíně lightcontact mu do čtvrtfinále nenastoupil soupeř pro zranění. V semifinále změřil síly opět s Lagronem a zápas měl stejný průběh jako v kicklightu, ale s opačným koncem. Miky zvítězil 2:1 na body. Ve finále se pak utkal s chrudimským mistrem světa Františkem Potužákem. V prvním kole opět Miky zaspal. Ve druhém však přidal a Frantu nenechal vydechnout. Opět to ale nestačilo a byla z toho další prohra 1:2 na body a opět u dvou rozhodčích prohra pouze o bod," povzdychl si Masopust."

Debut si odbyl i Pavel Poláček (12 let), který se poprvé zúčastnil velkého turnaje a byl to pro něho křest ohněm. V první disciplíně lightcontact ml. žáků do 37 kg mu nejprve pro zranění nenastoupil soupeř do semifinále. Ve finále se pak utkal s několikanásobným mistrem světa Danielem Sokolem z Chrudimi. V obou kolech šampiónovi zdatně odolával a v jednu chvíli měl i navrch. Zápas sice prohrál 0:3 na body, ale u všech rozhodčích prohrál o dva body, což byl pro začátek super výkon.

„Ve druhé kategorii kicklight jej v semifinále čekal stejný soupeř. Zde již Sokol nepřipustil žádné pochybnosti a zápas jasně vyhrál. Pavel tak vybojoval stříbro v lightu a bronz v kicklightu. První závody a hned na bedně. Super!"

Zkušený bojovník Vojtěch Modra (15 let) soutěžil také ve dvou disciplínách v kategorii st. žáků do 57 kg. Nejprve v disciplíně kicklight postoupil až do finále, kde se utkal se svým přemožitelem ze Slovak Open Petrem Dvořáčkem z Vysokého Mýta. „Vojta povzbuzen nedávnou prohrou svého soupeře prakticky k ničemu nepustil a jasně zvítězil 3:0 na body. Ve druhé disciplíně lightcontact postoupil opět až do finále, kde se setkal se stejným soupeřem. Zde opět dominoval a opět jasně zvítězil 3:0 na body. Vojta ve své kariéře poprvé vybojoval v obou disciplínách zlaté medaile."

Stanislav Godla (37 let) byl původně nahlášen do tří kategorií, ale do kategorie kicklight mužů do 94 kg se nikdo nepřihlásil. Nejprve tedy nastoupil do kategorie kicklight nad 94 kg. Zde volným losem postoupil až do finále, kde se utkal s mistrem světa této kategorie Josefem Vodakem z Krásné Lípy. Souboj byl opakováním vítězného únorového finále Slovak Open, ale měl úplně jiný průběh. Oba aktéři jako by se šetřili na další boje a nepředvedli tak pěkný boj, jakého jsou schopni. Přesto přesnějšími a rychlejšími kombinacemi převyšoval Godla svého soupeře a po zásluze zvítězil.

„V dalším finále lightcontactu mužů do 94 kg se utkal s Duchačem z České Lípy. V tomto zápase už to byl starý dobrý Standa. Svého soupeře zasypával přesnými údery a kopy. V zápase jasně zvítězil 3:0 na body a vybojoval další zlatou medaili. Splnil tak další krok k letošní nominaci na MS WAKO."