Lovosice – Boletice 65:93 (38:48)

Sestava a body: Puchar ml. 20, Malý 17, Hrdlička 11, Šmíd 5, Říha, Smýkal a Puchar st. po 4, Pova.

Hosté začali pěkně od podlahy, domácí se alespoň trochu probudili až ke konci první části, ale to již prohrávali o deset bodů. Divácky asi nejzajímavější část byla ta druhá, neboť jednak byla bohatá na body z obou stran, ale hrál se také celkem slušný basketbal. Domácí se spoléhali na trojkové střely, neboť zónová obrana hostů v podstatě nic jiného nedovolovala, naopak Boletičtí těžili ze souhry a nacvičených signálů. K tomu jim pomohla i nepříliš kvalitní obrana Lovochemie.

Rozhodnutí nakonec padlo ve třetí části, kterou domácí tým absolutně nezvládl. Jakoby odevzdaný výkon lovosických hráčů nemohl na rozehraného soupeře stačit. Téměř vůbec žádná obrana a zbytečně uspěchaný útok, kdy mnohdy domácí zakončovali z nepřipravených pozic, to vše přispělo k tomu, že hosté od svého soupeře odskočili až na rozdíl třiceti bodů.

V totožném rytmu pak pokračovala i poslední čtvrtina, kdy hosté v sedmé minutě měli na svém kontě již 93 bodů, vedli o čtyřicet bodů, a lovosickému týmu reálně hrozila potupná stovka. Nakonec důrazná domluva trenéra na téma kvalitní obrana udělala své a nejenže si Lovosice alespoň trochu vylepšily konečné skore, ale zároveň nedovolily hostům vstřelit již ani bod.

Přesto hlavně mdlý výkon domácího týmu ve třetí části byl pro přítomné diváky zklamáním.

Jiří Puchar