Do utkání přitom výrazně lépe naskočili domácí, kteří se ihned ujali vedení, jež udržovali takřka celou první půli. Ve dvacáté minutě dokonce Lovci prohrávali o pět branek 10:5, ale tím se hosté zaskočit nenechali. Několika dalšími ranami se na pražského soupeře dotáhli. Na 10:10 vyrovnal Berka a následně poslal Lovosice do jednogólového vedení. Do šaten po první půli celky málem odcházely za stavu 10:12, ale Motlova branka na poslední chvíli nebyla uznaná, jelikož padla jen těsně po zaznění sirény.

„Na začátku jsme trochu zaspali, což nás stálo hromadu sil. Ty poslední branky pro mě byly důležité, protože do té doby jsem na hřišti skoro nebyl a měl jsem kliku, že se ke mně dostaly dva lehké balony, ze kterých jsem dal góla. Pomohlo to mančaftu, ale především mně samotnému. Nemohl jsem se dostat do tempa a cítil se tam trochu zbytečně," podotkl Milan Berka, zkušený hráč týmu HK .A.S.A. Město Lovosice.

Druhá půle už byla výrazně vyrovnanější. Týmy se přetahovaly o každý míč. Vedení se častěji střídalo a nikdo neodskočil více než na dvě branky. Po vítězství a dvou bodech sahali v závěru Lovosičtí, v 57. minutě vedli 26:24 po trefě Landy, ale domácím se podařilo utkání opět srovnat. Poslední Landova střela sice mohla rozhodnout o vítězi, ale nedostatek času tomu zabránil a zápas skončil nepopulární remízou 26:26.

„Každý bod je dobrý. Myslím, že jsme podali velmi dobrý bojovný výkon. Na to, že jsme druhý poločas odehráli dvanáct minut v oslabení a z toho doslova osm minut v kuse, tak to bylo dobrý. Škoda. Potřebovali jsme ubránit jeden dva útoky zpátky. Remíza férová není nikdy, ale lepší než prohrát. Jeli jsme sem vyhrát, takže minus, ale na druhou stranu jsme spokojeni, že jsme bodovali," dodal Milan Berka.

Dukla Praha - Lovosice 26:26 (11:12)

Nejvíce branek: Šůstek 7, Kotrč 5, Sviták 4 Motl 5, Berka a Jonáš po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 2/1. Vyloučení: 2:6. Diváci: 250.

Patrik Pátek