Dosavadního lídra Hranice porazili rozdílem sedmi branek 33:26 a díky lepšímu skóre vedou. S dvanácti góly vedl ofenzivu domácích kanonýr Jiří Motl.

„S výsledkem a předvedenou hrou panuje velká spokojenost. Cesta za vítězstvím byla trnitější, protože jsme narazili na skvělý tým s výborným brankářem Kučerkou. Hranice potvrdily kvalitu i fakt, že do soboty v nejvyšší soutěži neprohrály. V první půli jsme se přizpůsobili jejich hře a šli do poločasu s gólovým  mankem. Po přestávce jsme ale soupeře vysunutou obranou a vydařeným rychlým přechodem do protiútoku dostali pod tlak," řekl lovosický trenér Vladimír Šuma.

Jeho parta má za sebou těžký rozjezd, sérii čtyř zápasů v arénách soupeřů.

Lovosickým poničila halu Chemik červnová povodeň, proto si museli prohodit zápasy a úvodní čtyři kola odehráli venku. Jejich domácí premiéra před 750 diváky byla zároveň soubojem o čelo tabulky a dlouho byl zápas hodně vyrovnaný. V poločase vedly Hranice o gól, Lovosice definitivně převzaly vedení ve 44. minutě. Během šesti minut utekly na šestibrankový rozdíl a náskok už nepustily.

„Pochválit musím celý tým, i když se do vedení dostal až deset minut po přestávce, nenechal se urputnou hrou a úsilím soupeře rozhodit. Střeleckou formu má Motl, opět podal výborný výkon," hodnotil kouč Šuma s tím, že si jeho tým první domácí zápas užíval: „Atmosféra byla parádní, lidé byli zvědaví. Na to, že byla pouť, jich přišlo dost."


Lovosice - Hranice 33:26

Nejvíce branek: Motl 12/1, Jonáš 9/3, Krahulík 4 – Šíra 6, Tůma 6/4, Galus 4. Rozhodčí: Kozler, Vaník. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 4:6. Diváci: 750. Poločas: 13:14.