Jenže hosty tentokrát posílili hráči, kteří již nastupují v žákovské lize, což bylo na jejich hře opravdu znát. Hlavně dívčí část v týmu Lovosic si s nimi v obraně vůbec nevěděla rady. První zápas byl vyrovnanější, i když hosté si již po první části vypracovali slušný náskok. Velmi vyrovnaná byla druhá část, jenže i tu domácí prohráli. A když se ani v další čtvrtině Lovochemii nepodařil nějaký obrat (střelecky nad vodou ji držel jen Broul), hosté si již vítězství pohlídali.

A hned v úvodní části odvety předvedli domácí, jak se vůbec nemá k utkání přistupovat. Dostat třicet bodů v jedné čtvrtině je sice možné, ale i tak musí hráči a hráčky odcházet ze hřiště s pocitem, že udělali vše pro to, aby to tak nedopadlo. To si však první pětka rozhodně říct nemohla, hlavně jindy střelecky dařící se dvojici Broul, Puchar tentokráte nevycházelo vůbec nic, hlavně výkon Puchara byl tentokrát velkým zklamáním.

To druhá pětka sice měla v obraně stále stejné mezery, ale alespoň střelecky se jí dařilo podstatně lépe. Hlavně Brandýské, která si vytvořila střelecký rekord. Hosté si v následujících dvou čtvrtinách i nadále lehce navyšovali svůj náskok a bez problémů dovedli utkání do vítězného konce.

Výsledky: Lovosice – Děčín 36:57 a 32:90

Sestava a body: Broul 21, Brandýská 20, Puchar a Hadašová 10, Sendlaiová, Králová a Knotková po 2, Landová 1, Jaškovová, Vintrlíková, Zídková, Brožová, Bednaříková, Klemm, Kuchařová.

Autor: Jiří Puchar