V běhu  žen na 60 m prošla do finále Kristýna Malířová, která zaběhla čas 8,32 s. Ve finále skončila na 6. místě  za 8,36 s. V rozběhu Gabriela Štyksová 8,44 s.

V běhu mužů na 200 m byl Ondřej Lacko 8. za 23,81 s. V ženách obsadila 8. místo Malířová za 28,49 s. Z dalších lovosických atletů zaběhla Aneta Wožnická 29,18 a G. Štyksová 29,07 s. V běhu na 400 m byl David Lux 4. za průměrný výkon  54,73 s.

Od vítěze, který běžel za 49,48 s, ho dělí více než 4 s, což je velký rozdíl. Zato v ženské kategorii zvítězila  Michaela Červínová za 60,98 s.  Tady utekla zbytku Ústeckého kraje o více jak 4 s, třetí byla Štyksová za 65,75 s, 4. Wožnická za 66,56 s a 6. Eliška Kohlertová za 68,16 s.

V běhu na 800 m získal druhé místo Šimon Weniger za 2:14,11 min. Patří mezi starší žáky a další velké talenty lovosické atletiky. V ženské kategorii předvedla opět Červínová, kdo je v kraji královnou. Její výkon 2:14,98 min. je skvělý nový oddílový rekord. Červínová rozvíjí svůj talent a zlepšuje oddílové výkony do závratných výšin. Překonala i takovou lovosickou legendu, jakou byla také velmi talentovaná mílařka Petra Weitoschová a někdejší dorostenecká mistryně ČSSR na 1500 m.

Červínová ke dvěma zlatům z přeborů přidala v pondělí i triumf v anketě Nejúspěšnější sportovec Litoměřicka 2014, kde v kategorii mládežníků získala nejvíce bodů a zopakovala si prvenství z minulého ročníku.

Šesté  místo na osmistovce obsadila v Praze E. Kohlertová za 2:30,39 min.

V běhu na 1500 m skončil třetí Jan Hock za 4:23,56 min. Ve výšce mužů se představil  veterán Miroslav Pavlík, který získal páté místo za 160 cm. Tento dvojnásobný veteránský mistr světa a mistr Evropy se fantasticky po 10 letech vrátil do výškařského sektoru a skočil stejný výkon jako bronzový z přeboru kraje.

Jaroslav Smělý

V tomto závodě soutěžili i výškaři z jiných krajů, a přesto Pavlík, kterému bude za měsíc 64 let, neskončil poslední. 160 cm je super výkon a dá se předpokládat, pokud to zdraví dovolí, že výkon na konci roku bude u tohoto výškaře ještě lepší.

V ženské výšce zaúřadovala Tereza Hellerová, která vyhrála skvělým výkonem 168 cm.  Svůj osobní rekord zlepšila o 6 cm a nechybělo málo a bylo z toho 170 cm. Využila zaváhání svých oddílových kolegyň a získala zlatou. Lovosická Tereza Kaplanová byla za 163 cm druhá, ta zřejmě doplatila na chřipkovou epidemii.

Třetí skončila K. Malířová za 163 cm (pouze na pokusy). Rovněž ji tento závod nezastihl ve formě. Soutěžila ale ve čtyřech disciplínách a výkony byly kvalitní. Pátá byla Karolína Kirbsová za 145 cm a šestá Karolína Hieková za 145 cm. Obě doplatily na psychiku. Do 145 cm skákaly s velkými rezervami, ale 150 cm opět navodilo blok a bylo po nadějných výškách.

V dálce získala hezké 7. místo K. Kirbsová za 484 cm. Dálka se jí opravdu vydařila, zlepšila svůj osobní rekord o 11 cm a přiblížila se tak k pětimetrové hranici, která znamená známku vysoké kvality.

Na 9. místě skončila Malířová (476), 12. T. Hellerová (446) a 14. K. Hieková (431). V trojskoku mužů byl 4. Petr Posel za 12,27 m, v ženách obsadila pátou příčku T. Hellerová za 10,04 m.

V kouli dorostenců (open) byl po přestupu z žákovské kategorie ve svém prvním závodě na 2. místě specialista diskař David Koblischke za 12,46 m. Jeho výkon byl negativně rovněž ovlivněn chřipkovou epidemií.