A tým: ASK Lovosice – LFP – Florbal Ústí B 4:7

A tým Lovosic přivítal ústeckou rezervu. Domácí potřebovali bodovat, aby se posunuli co nejvíce od sestupových míst. Utkání přinášelo hodně osobních soubojů a velké kombinační hry se diváci nedočkali. Oba soupeři pravidelně neproměňovali vyložené šance, a tak ještě 10 minut před koncem, byl stav nadějný a Lovosice mohly pomýšlet na zisk tak potřebných mistrovských bodů. Místo kýženého obratu ale přišel herní kolaps a soupeř využil nedůslednosti při obranné činnosti a třemi góly definitivně rozhodl ve svůj prospěch.

Dorost: ASK Lovosice LFP – Florbal Ústí 1:10, ASK Lovosice – FbC Plzeň 0:4

Do křížku s Ústím se dostali na západě Čech i dorostenci. V Plzni se střetli kromě Ústí i s domácími. Ani dorostencům se příliš nedařilo. Po vysoké porážce s velmi dobře hrajícím Ústím nakonec podlehli i Plzni, když se nedokázali během zápasu ani jednou gólově prosadit.

Starší žáci: ASK Lovosice LFP – SK Bivoj Litvínov Yellow 5:4, ASK Lovosice LFP – Florbal Ústí 3:7

A do třetice Ústí versus Lovosice. Starší žáci se na palubovce teplické haly pokusili sebrat zatím vedoucímu Ústí první ligové body. Po dlouhé bezbrankové taktické bitvě se jako první prosadili Lovosičtí. Hned na začátku druhého dějství soupeř dokázal zápas otočit na 2:1. Za tohoto stavu nastupovali hráči i do třetí třetiny.

A ani tentokrát se Lovosickým nepodařilo zachytit úvod třetiny a během prvních 90 vteřin opět dvakrát inkasovali. Lovosice však proti favoritovi nesložily zbraně. Díky  trefám Vavrušky se čtyři minuty před koncem dotáhly na dostřel. I přes velkou snahu ASK dokázalo Ústí vedení udržet a navýšit.

Na základě dvoubrankového vedení Lovosickým nezbývalo, než se pokusit o hru vabank, z čehož vyplynulo několik chyb, které soupeř ještě dvakrát využil. Konečný stav 3:7 neodpovídá zcela předvedené hře.

Ve druhém zápase narazily Lovosice na Litvínov a po celé utkání byla na hráčích ASK patrná velká únava z duelu s Ústím. I když Lovosičtí šli rychle do vedení a dlouho ho drželi, čtyři minuty před koncem o něj přišli. Stav 4:4 znamenal komplikace s možným postupem do republikového kola starších žáků.
I přes závěrečný velký tlak se nedařilo překonat litvínovského gólmana. Až v posledních vteřinách přišla přesná přihrávka a střela nejlepšího kanonýra soutěže Vavrušky. Výsledek 5:4 starší žáky posunul o další krok k vysněnému republikovému finále.

Veteráni: ASK Lovosice LFP – FbC Česká Lípa 7:4, ASK Lovosice LFP – Florbalová akademie Ml. Boleslav 8:0

Nejúspěšnějším celkem víkendu se tak stali veteráni. Výběr LFP zajížděl do České Lípy, kde nastoupil v nové sportovní hale proti domácím. Veteráni se rychle ujali vedení a i když si v průběhu zápasu trochu zkomplikovali situaci, nedali České Lípě velké naděje a vyhráli 7:3. Druhé utkání proti Mladé Boleslavi bylo ještě jednoznačnější, o čemž svědčí  výhra 8:0. Tak jak je již zvykem v posledních letech i veteráni, podobně jako starší žáci, mají nakročeno k účasti na celorepublikovém finále nejúspěšnějších týmů sezóny.

Libor Hejhal