Lovosice mají čtvrtou výhru. "Soupeř měl kvalitu," řekl trenér Berka

Čtvrtou výhru v sezoně lovosičtí Lovci před domácím publikem proti Kopřivnici doslova vybojovali, vyhráli 34:32.

5.11.2017

Házená Lovosice a ZubříFoto: Deník / Pech Karel

„V první řadě chci poděkovat svým hráčům za bojovnost," řekl Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice.

Lovci vedli 9:6 a ve 24. minutě dokonce 15:10, ale hosté především díky neomylným dělovkám Miroslava Rachače nepustili soupeře do dalšího trháku. V závěrečných pěti minutách dvakrát Kopřivnice snížila na rozdíl jediné branky, naposledy minutu před koncem (33:32).

V závěru však Kopřivničtí chybným střídáním sama sebe poslala do dvojnásobného oslabení a toho v závěrečné minutě využil vítěznou branou Miloslav Sýkora. Lovci nakonec tedy houževnatého soupeře porazili zmiňovaných 34:32.

Hráčem utkání byl fanoušky vyhlášen famózní brankář Jan Hrdlička, jenž své družstvo výrazně podržel a v závěru zlikvidoval i sedmičku autorovi osmi branek Rachačovi. Na straně domácích dali ještě o gól více Motl a Bouček.

"Na obou stranách byly k vidění pěkné akce a bojovnost, přesně tak jak jsme očekávali. Bohužel se nám nepodařilo za stavu 15:10, kdy byl soupeř trochu rozhozený, odskočit na výraznější brankový náskok. Bylo to i díky velmi kvalitnímu výkonu Kopřivnice, která v zápase neměla příliš slabých míst," dodal Berka.

Ještě před utkáním se lovosický klub rozloučil s Dominikem Mikem, který ukončil svoji aktivní kariéru. V poločase byl oceněn celek mladších žáků (ročníky 2004-2005), který skončil stříbrný v celorepublikovém finále Házenkářského desetiboje své kategorie.

Další střetnutí čeká na Lovce již za týden a to 11. listopadu, kdy od 17 hodin přivítají tým Frýdku-Místku - na lavičce s trenérem Miloslavem Krahulíkem, odchovancem Lovosic.

Extraliga mužů, 7. kolo:

Lovosice – KH Kopřivnice 34:32 (18:15). Nejvíce branek: Motl 9, Bouček 9/2, Klimt 7 – Rachač 8/1, Hanus 5, Petřík 4/1. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 4:3 (ČK přímá Fulnek). Diváků: 854.

Naši prvňáci: Už ve středu představíme školáky ze ZŠ Karla Jeřábka v Roudnici

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

V Litoměřicích otevřeli bezbariérovou kancelář nejen pro handicapované

Litoměřice - Radnice v Litoměřicích učinila další krok vedoucí ke zvýšení bezbariérovosti.

Stadion vybojoval tři body v Benátkách

Benátky nad Jizerou - Hokejisté Stadionu Litoměřice vrátili Benátkám domácí porážku a z ledu soupeře si odvezli tři body. Stačily jim k tomu dva přesné zásahy.

Ústí nad Labem - Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět.