Lovosice o víkendu venku zaváhaly a ztratily náskok na vedoucí příčce nadstavbové skupiny extraligy. Dvě kola před koncem sezony se totiž na ně bodově dotáhla pražská Dukla. Vše tak směřuje k vzájemnému duelu Lovosic s Duklou v posledním kole, kdy vítěz shrábne vše – tedy mistrovský titul.

Na páteční výhru Pražanů v Plzni včera lovosičtí hráči nedokázali odpověď. V Hranicích na Moravě ztratili bod, a to ještě mohli být rádi za vydřenou remízu.

Domácí tým, který včera vybojoval vůbec první bod v nadstavbě, nad favoritem vedl po celý zápas a ve 45. minutě dokonce o šest branek (20:14). Jenže pak lídr tabulky zabral a během poslední čtvrthodiny skóre vyrovnal na konečných 24:24.

„Tahali jsme po celé utkání za kratší konec. Příčinou byla naše nedisciplinovaná hra v postupném útoku, neplnili jsme vůbec to, co jsme si řekli. Každý si myslel, že to uhraje sám,“ zlobil se trenér Lovosic Vojtěch Srba v rozhovoru pro Českou televizi. „V závěru jsme riskantní hrou urvali bod, který je pro nás obrovsky cenný,“ řekl.

V předposledním kole Dukla hostí Zubří a Lovosice nastoupí na palubovce úřadujícího mistra z Karviné. Na závěr vyrovnané soutěže hrají oba aspiranti na titul spolu. „Všechno nasvědčuje tomu, že se rozhodne až v posledním kole,“ dodal Srba.

Hranice - Lovosice 24:24

Nejvíce branek: Čadra, Galus a Weintritt po 5 - Motl 7, Berka a Měchýř po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 180. Poločas: 12:11.