V prvním vzájemném utkání totiž jednoznačně dominovali. Tak špatný začátek domácích nebyl dlouho k vidění. Ti sice trojkou Malého vedli na začátku o jeden bod, ale to bylo na dlouho vše. Mladí a běhaví mostečtí hráči soupeře přehrávali ve všech směrech, a když jim ještě Lovosičtí technickými chybami pomáhali, bylo v podstatě po první části rozhodnuto.

Snad jen druhá čtvrtina byla ze strany Lovochemie sehrána celkem solidně. Domácím se konečně začala dařit střelba, a tak se to projevilo i na výsledku. Hosté totiž polevili ve své obranné činnosti, takže v sedmé minutě to bylo rázem jen o osm bodů. Domácím se sice konec této části moc nevydařil, přesto si bodově výrazně polepšili. Začátek třetí části byl ve znamení trojek hostů, domácí se bodově dostali do hry až na konci této části, a tak si Mostečtí v klidu zvyšovali své bodové konto.

Laxní přístup domácích hráčů vyvrcholil v poslední části, kdy odevzdali zápas bez jakéhokoliv odporu. Snad jedině Pova snese přísnější měřítko, co se týče chuti nedat hostům nic zadarmo. Nakonec si hosté dali i stovku. Domácí naopak nedokázali vstřelit ani padesát bodů, i když možností k tomu měli mnoho.

Oblastní přebor
Výsledek: Lovosice – Most juniorka 48:100 (26:47). Sestava a body Lovosic: Pova 18, Malý 16, Puchar st. a Chovaneček 5, Říha a Hrdlička 2, Šmíd.

Skupina o 5. – 8. místo
1. BK Most juniorka ⋌3 1 330:248 7
2. BK Litvínov ⋌3 1 333:273 7
3. BK Děčín - Boletice ⋌2 2 333:338 6
4. TJ Lovochemie Lovosice⋌ 0 4 219:356 4

Jiří Puchar