Lovosice – Beroun 76:66 (33:30)

Sestava a body: Miková 22, Blašková a Pišlová 11, Lukášová 9, Mrvíková, Udatná a Matulková po 6, Lahovská 5.

Pro diváky to byl zajímavý duel, ve kterém měl Beroun navrch snad jen v jednom parametru – v hmotnostním. A nutno poznamenat, že toho dokázal dokonale využívat hlavně z pod koše. Domácí hráčky se dlouho nemohly vyrovnat s tvrdostí soupeřek, mnohdy spíše diskutovaly s rozhodčími, než že by se soustředily na vlastní hru.

Lovosice sice již tradičně předvedly velké množství zbytečných ztrát, několik doslova zahozených šancí z pod koše, ale právě jejich vysunutá obrana nakonec pár minut před koncem utkání rozhodla o konečném vítězi. Berounské basketbalistky přece jen byly v těchto chvílích pomalejší, takže Lovochemie dokázala získávat míče a z rychlých protiútoků nakonec bez problémů zakončovat, což v konečném účtování také rozhodlo.


Lovosice – Dobřichovice 65:71 (51:39)

Sestava a body: Mrvíková 21, Pišlová 14, Miková 10, Lahovská 5, Lukášová a Janžurová 4, Blašková 3, Matulková a Udatná 2.

Jak se dá prohrát vítězné utkání vlastními chybami, to přesně předvedly lovosické ženy v nedělním utkání s celkem, který má podobné výsledky jako domácí tým. Dobřichovice prohrály například i s Berounem, takže se dal očekávat vyrovnaný duel.

První poločas tomu také nasvědčoval, nikdo ze soupeřů si nevypracoval výraznější náskok. Lovosice byly ale střelecky úspěšnější a dokázaly dokonce zatížit konto soupeře více než padesáti body, což je málokdy k vidění. Jenže o slibný náskok přišla domácí Lovochemie ve třetí části, kdy na hráčky doslova sedla „střelecká deka“. Nedokázaly totiž vstřelit svému soupeři za tuto čtvrtinu více než tři body, takže hostující družstvo se tak dostalo znovu do hry.

Navíc v prvních třech minutách poslední části seděla dobře střílející Mrvíková jen na střídačce, takže v těchto chvílích nebyl na palubovce v dresu Lovosic nikdo, kdo by se dokázal trefit do koše, i když příležitostí k tomu bylo dostatek. Určitá snaha se sice nedá domácím hráčkám upřít (hlavně Mikové), ale i tak naprosto zbytečně nedotáhly tento zápas do vítězného konce.

Autor: Jiří Puchar