Lovosičtí házenkáři nevyhráli na Final Four Českého poháru v Chebu ani jeden zápas a skončili nečekaně poslední. To je pro obhájce trofeje tvrdé K.O.

V táboře Lovců to vyvolalo velký poprask. Naštvaný kouč si nebral servítky a hráče pořádně sjel. Milana Berku, který se vrátil na lavičku po operaci kyčle, vytočila hlavně porážka 25:32 v souboji o bronz s Novým Veselím.

„Padaly zde názory, že zápas o třetí místo je zbytečný. Nám se ukázalo, že zbytečný určitě není a hodně nám to otevřelo oči. Jsem hodně rozezlen z přístupu některých hráčů, protože takhle si nepředstavuji boj o svou šanci,“ durdil se Berka.

„Musel jsem dát po druhém poločase za příklad oba naše Jirky (Motl a Bouček), dva nejstarší hráče týmu, kteří si s odpuštěním nechají rozbít držku a makají v zápase na sto procent s cílem vyhrát. Tohle jsem u většiny týmu neviděl a takhle se rozhodně hrát nedá,“ zuřil kouč.

Zápas s Novým Veselím ztratili Lovci už v první půli, kterou prohráli o devět gólů. V semifinále s Karvinou zase přišli v závěru o pětigólový náskok.

„Celkově nám o víkendu chyběla odvaha a jednoduchost. V obraně nejdeme do tlaku, bojíme se rozdat ránu a i v útoku se ji bojíme přijmout. Obě utkání jsme dokázali odehrát v solidním tempu, podle pohybu kluků jsme zjistili, že jsme na tom velice dobře fyzicky. Ale to, jak jsme připraveni na extraligu, se ukáže až na hřišti, jak natrénované věci dokážeme prodat. Věřím, že i tyhle dvě porážky nás někam posunou,“ doufá Berka.

O nadcházející neděli budou Severočeši hájit třetí příčku v extralize na půdě Hranic. „Připojí se k nám už i Honza Landa, věřím, že dodá naší hře svěžest a že na hráče přenese i nadšení z evropského šampionátu.“