Po prvním pohodovém vítězství o 16 gólů se druhý den odehrál pod Lovošem podstatně vyrovnanější souboj. Lovosice bez kanonýra Motla nakonec vyhrály 33:26 (16:16) i díky famóznímu brankáři Hrdličkovi.

„Jsem rád, že jsme to extrémní bojovností dotáhli až do vítězného konce,“ oddechl si trenér Lovosic Jan Landa.

Lovci zlomili nedělní večerní bitvu drtivým nástupem do druhého poločasu, kdy z vyrovnaného stavu odskočili do čtyřgólového trháku. V závěru se hosté sice dotáhli na dvougólový deficit, pak ale domácí šestigólovou šňůrou stvrdili svoje vítězství. Nic na tom nezměnila ani přímá červená karta pro Trkovského dvě minuty před koncem.       

„Včera to byla naprostá katastrofa, ale dneska jsme odehráli vyrovnanou partii, i když tomu výsledek nedopovídá. Pokud takhle budeme hrát i doma, tak věřím, že se sem ještě podíváme,“ burcoval brankář Frýdku-Místku Vít Pyško.

Sérii mohou Severočeši ukončit v sobotu ve Frýdku-Místku. Případný čtvrtý zápas je na programu v neděli. „Venkovní zápasy jsou velice těžké, ale pojedeme tam sérii ukončit,“ zvolal pětigólový Jaroslav Trkovský.

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:26 (16:16)
Nejvíce branek: Kovář 7, Jonsson 6/4, Trkovský 5, Kupa 5/1 – Chudoba 7/2, Petrovský 5/1, Gřešek 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 4:6. ČK: Trkovský (Lovosice).