Lovci tak mají první mečbol. Čtvrtfinálová série play-off extraligy pokračuje o víkendu na Moravě.

"Velice podobné dva zápasy a já doufám, že se nám podaří ten závěrečný krok. Ale bude to velice těžké, tak jak jsme u nás viděli," řekl lovosický kouč Milan Berka.

Úvodní klání v hale Chemik bylo v režii Lovců. Ti kromě začátku (1:2, 2:3) neustále vedli a ve druhé půli si vypracovali až osmigólový náskok (18:10). Hostům se sice podařilo zkorigovat na rozdíl tří branek, víc už jim ale Severočeši nedovolili.

"Zdálo se, že utkání budeme v poklidu dohrávat, ale polevili jsme v obranné fázi. Soupeř nás jednoduše a rychle trestal a zápas zdramatizoval. V závěru jsme díky našim zkušenostem dokázali zápas rozhodnout v náš prospěch a udělat důležitý první krok," oddechl si sportovní ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

Druhý víkendový duel pod Lovošem byl pro Lovosice o poznání složitější. Nepříjemní Moravané si v první půli hned dvakrát vytvořili náskok čtyř branek, ale pokaždé o něj přišli. Lovosičtí v závěru úvodní půlhodiny vystupňovali tempo a vybudovali si poločasové vedení 16:14. Navíc hned po pauze za to vzali a hlavně zásluhou Sýkory zaznamenali šňůru čtyř gólů. Hosté sice utkání znovu zdramatizovali, ale otočit ani tentokrát nedokázali.

"Z klidného náskoku bylo zase jen těsné vedení a tohle se nám prostě vymstí. V sobotu to bylo to stejné," postěžoval si Berka.

"Ve druhé půli jsme nedali snad dvanáct vyložených šancí. To nás připravilo o možnost se porvat o zisk utkání," řekl trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

1. zápas: Lovosice - Kopřivnice 31:28 (12:9). Nejvíce branek: Motl 8/2, Klimt 8, Sýkora 7 – Gřes 6, Bukovský 5, Holbein 4, Hanus 4.

2. zápas: Lovosice - Kopřivnice 30:25 (16:14). Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt a Malý po 6 - Švébiš a Hanus po 4, Petřík 4/4. Stav série: 2:0.