"Zlomilo se to pět minut před zápasem. Strašně špatně jsme do něj vstoupili a Karviné to prakticky odevzdali. Proč? Nevím, asi přemíra snahy. V každém případě jsme to soupeři ulehčili a ten to měl hodně jednoduché," uvedl lovosický trenér Jan Landa.

Lovosice neměly nárok, ztrácely od začátku. Lovci, jak se partě ze severu Čech přezdívá, se stali snadnou kořistí. Domácí byli výborní v obraně a prakticky po celou dobu se v neděli dopoledne hrálo podle karvinského scénáře. Lovci vyhráli první duel, druhý a třetí ale už zvládl favorit a zároveň vítěz základní části.

"Po šesti zápasech jsme konečně zahráli, obrana trochu haprovala, ale v útoku v pořádku. Doufám, že nás po reprezentační pauze čeká v Lovosicích poslední semifinále," uvedl spokojený Michal Brůna, kouč HCB Karviná, jehož svěřenci měli 58 střel, dvakrát trefili tyč.

Karviná má postupový mečbol. Bitva číslo čtyři se odehraje v hale Chemik až po reprezentační pauze 8. května.

Extraliga házenkářů, semifinále, 3. zápas:

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 33:23 (14:9)

Nejvíce branek: Patzel 10/4, Solák 5, Urbański 3 – Trkovský 5, Jonsson 5, Kupa 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/0. Vyloučení: 1:1. Stav série: 2:1.