Dvě stříbra a tři bronzy. Celkem pětkrát v klubové historii dokázali házenkáři Lovosic vybojovat cenný kov v extralize. Na poslední medaili ale Lovci čekají už tři roky. To se však letos může změnit.

Severočeši mají dobře rozehranou sérii o 3. místo se Zubří. Stav je vyrovnaný 1:1, a pokud o víkendu zvládnou oba domácí zápasy, oslavy mohou propuknout.

„Těšíme se na víkendové zápasy a doufáme, že sérii zakončíme výhrou, a medaile tak zůstane v Lovosicích,“ hlásá lovosický kouč Milan Berka. „U soupeře jsme podali dobrý výkon a určitě je v našich silách jej zopakovat i v domácím prostředí. Věříme, že po třech letech budeme znovu v Lovosicích slavit zisk další medaile,“ říká trenér, kterému chybí klíčový hráč týmu Jiří Motl. Nejlepší kanonýr extraligy se zranil ve druhém semifinále proti Karviné a sezona pro něj skončila.

Lovci v Zubří vyhráli první zápas gólem v poslední minutě. V odvětě se na ně otočilo štěstí zády. V závěrečných sekundách přišli o výhru, když Zubří proměnilo sedmičku. A stejný kousek se domácím povedl i v prodloužení. Zubří nakonec uspělo v sedmičkové loterii.

„Před odjezdem do Zubří bych jednu výhru určitě bral, ale teď je to trochu smutné. Byli jsme kousíček od vedení 2:0 v sérii,“ lituje spojka Jiří Bouček. „Zubří určitě bude chtít vrátit sérii zpět do Zubří. My budeme potřebovat podporu fanoušků a doufám, že nám pomohou k bronzu. Byla by to odměna za celoroční práci, kterou bychom mohli společně oslavit.“

Zubří věří, že je šťastná výhra na sedmičky povzbudí, Lovcům překazí oslavy a sérii vrátí zpátky na Moravu. „Kluci naštěstí i v nejkritičtějších momentech vytáhli pravé valašské srdíčko, přálo nám i štěstí. Věřím, že je tento šťastný moment nakopne a o medaili se popereme,“ říká bojovně trenér Andrej Titkov, jehož hráče ničí zranění a na palubovku musí i dorostenci. „Věřím, že během týdne se šrámy zahojí a v závěru sezony kluci nechají na palubovce duši,“ přeje si.

Odvety na severu Čech jsou na programu v sobotu i v neděli od 17:00. „Věřím, že minimálně jednu výhru dovezeme a rozdáme si to opět doma v pátém rozhodujícím zápase. Očekávám podobně vyrovnané a vyhecované duely se šťastnějším koncem. Bude to ještě boj,“ upozorňuje Titkov.