Ideální plán, přejít úvodní kolo vyřazovacích bojů v nejkratším možném termínu, sice nenaplnili, přesto se Lovci kořisti dočkali. Po sobotním zaváhání 33:35 si zlepšili chuť v neděli a z Frýdku-Místku po výhře 32:27 vezou postup do extraligového semifinále!

„Bylo důležité, že jsme nezapomněli, že proti nám stojí velmi zkušený tým, který není možné za žádných okolností podcenit. Zápasy play-off, navíc na hřišti soupeře, nejsou nikdy jednoduché. To se potvrdilo a my museli bojovat,“ řekla švédská opora Severočechů Max Jonsson.

Lovosičtí skončili po dlouhodobé části čtvrtí, proto byli ve čtvrtfinálové sérii považování za favorita.

„Po sobotní porážce jsme se nadechli a v neděli to zvládli,“ rekapituloval Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice.

Klíčové se s odstupem času ukázaly dvě domácí výhry. Frýdek-Místek sice ve druhé i pak třetí bitvě výkon zlepšil, ale na víc než porážku 1:3 v sérii to nestačilo.

„Byl to nesmírně těžký, a to jak fyzicky, tak psychicky. Hrálo se o všechno. pravé play-off. Teď jsme po vyřazení zklamaní, ale kluci nechali na palubovce všechno,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Lovci si v klíčovém nedělním boji vypracovali čtyřbrankový náskok už do poločasu, který vyhráli 17:13. Střelecky se dařilo sedmigólovým Trkovskému a Kovářovi, bývalý reprezentant Motl skóroval pětkrát.

Produktivita byla zásadním faktorem, v domácích zápasech dala lovosická parta 36 a 33 branek,venku 33 a 32.

Na tuhle ofenzivní smršť nenašel Frýdek, až na sobotní výjimku, žádnou zbraň.

Extraliga házenkářů, 4. zápas čtvrtfinále:

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:32 (13:17)
Nejvíce branek: Petrovský 7/2, Sklenák 4, Chudoba 4/3 – Kovář 7, Trkovský 7, Motl 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 3:8. ČK: Stach (LOV).