„Je to definitivní a jsme moc rádi," spokojeně v rozhovoru pro Deník řekl sportovní ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

Jak se naopak daří sehnat náhrady za končící hráče?

Odchází pivot Ivoš Havel, skončily spojky Pavel Chroustovský a z rodinných, zdravotních a pracovních důvodů Dominik Miko. Naopak jsme získali mladého pivota Filipa Kopáče z pražské Dukly.

Jak těžké bylo tento přesun realizovat?

Seběhlo se to poměrně rychle, vyplynulo to ze situace a domluvili jsme se snadno. Projevil zájem u nás hrát, my věříme jeho zarputilosti a odhodlání. Je to perspektivní hráč, snad dobře zapadne.

Nastanou v kádru další změny?

Uvidíme, možná ještě někdo přijde.

Nejvyšší soutěž, která mimochodem začíná 9. září a vy v 1. kole přivítáte pražskou Duklu, bude mít nakonec v příští sezoně opět dvanáct účastníků. Původně avizovanou desítku klubů doplní vítěz první ligy Strakonice a jedenáctý celek extraligy Kopřivnice. Co vy na to?

Původní záměr desetičlenné soutěže si vymyslela exekutiva a musím říct, že jsme tomu rozhodnutí od začátku nerozuměli. Komplikovaný by v deseti účastnících byl následně i další herní systém. Naštěstí se nám to s vedením svazu podařilo vykomunikovat a zůstali jsme u modelu ve dvanácti. To ostatně preferovaly všechny extraligové kluby.

Po základní části, která čítá 22 kol, bude nejlepší osmička opět hrát play off.

Vůle většiny klubů byla ve stávajícím modelu pokračovat. Osobně si myslím, že nemá cenu něco po dvou letech měnit. Ano, po třech čtyřech letech si systém extraligy můžeme vyhodnotit a říct si, co dál.

Minulá sezona se vám povedla a díky triumfu v Českém poháru jste měli možnost, a zvažovali jste ji, hrát evropské poháry. Už je rozhodnuto?

Poháry určitě hrát nebudeme, bylo by to pro nás rizikové.

Můžete to ještě více vysvětlit?

Jde o ekonomickou i sportovní stránku. Pokud jde o finance, tak nám přijde rozumnější prioritní snaha profesionalizovat podmínky pro hráče. Pokud jich alespoň dvě třetiny nebudou mít místo poloamatérských či amatérských smluv profesionální, tak účast v Evropě asi nedává ani moc smysl.

A po stránce sportovní?

Účast v pohárech a další čtyři těžké zápasy by mohly ohrozit i naši sportovní výkonnost. Ostatně problémy měly i silnější mužstva než jsme my. Například Plzeň nebo Dukla. Na podzim je provázel výkonnostní propad a především se zvyšuje nebezpečí zranění.

Kdy začne příprava lovosických Lovců na extraligu?

Začínáme 14. července v Krkonoších, první herní prověrkou bude srpnový famózně obsazený turnaj, kde se představí mistrovská Dukla, třetí tým slovenské nejvyšší soutěže Topolčany a mužstva z německé bundesligy a norské ligy.