„Se dvěma body jsme spokojení, ale dnešní utkání jsme hráli prakticky bez obrany. Dostat za prvních deset minut deset branek doma je prostě katastrofální. Jestli takhle budeme bránit v Karviné, tak tam dostaneme padesát. Na tuhle fázi se musíme zaměřit,“ řekl Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice.


Podle kouče se jeho svěřenci v prvním poločase špatně vraceli. „Dál jsme neubránili spolupráci Jirky Havláta s pivotama,“ dodal.

„Ano, řekli jsme si, že budeme bránit Jirku Havláta, který má výbornou spolupráci s pivoty, ale hned na začátku jsme tam dostali všechny branky. Vůbec jsme si nepomáhali. Konečně jsme ale začali dávat branky vepředu a proměňovali šance. Do Karviné musíme jet s lepší obranou a přivézt už dva body z venku,“ nastínil záměr pro klubový web Jiří Bouček, lovosická spojka.

„Viděli jsme líbivou házenou s hodně góly. Z odborného hlediska už to tak pěkně nevyznělo, my jsme mimo jiné ten zápasy prohráli díky špatné úspěšnosti střelby a špatné hře v obranné činnosti, zejména v oslabení. Těch jsme měli na naší straně hodně tím, že na nás soupeř vyvinul tlak,“ řekl brněnský trenér Andrej Titkov.

„Pro diváky to byla pěkná házená, ale my s třiceti devíti brankami nemůžeme pomýšlet na vítězství. Domácí měli větší touhu po vítězství než my,“ dodala spojka Brna Tomáš Koubek.

Konec utkání poznamenalo ošklivé zranění křídla Miloslava Sýkory, jenž byl sanitkou odvezen do nemocnice. Vykloubené rameno si vyžádá měsíc fixace a následnou rehabilitaci.

10. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno 39:34 (17:16)

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec, Kupa, Sýkora 4, Motl 7, Bouček 4, Jeínek, Klimt 9/1, Konárik, Jonáš 3, Karlovec, Stach, Malý 11, Rangl 1, Franc. Sedmičky: 2/1 – 3/3. vyloučení: 6 – 7. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 537.