"Cítil jsem, že je nejvyšší čas se vrátit domů. Slíbil jsem to svým dětem, které žijí ve Varnsdorfu a o které bych se rád začal intenzivněji starat. Zároveň mám ještě stále chuť hrát házenou a Lovosice tak pro mne i s ohledem na geografickou polohu byly nejoptimálnější řešení. Líbí se mi, kam chce klub směřovat a rád bych tomu také sám napomohl,“ řekla nová super star lovosických Lovců.

„Na spolupráci s Pavlem se hrozně těším. Hlavní zásluhu na jeho příchodu má osobní vztah s Honzou Landou. Slibujeme si od něj vůdcovskou roli, která nám v loňské sezóně chyběla. A pevně věřím, že nás může posunout i v jiných než herních segmentech a bude pro celý klub přínosem svými bohatými zkušenostmi ve všech směrech,“ uvedl Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice.

„Přestup Pavla do Lovosic je velkou událostí nejen pro náš klub, ale i pro celou extraligu. Přece jen celou svojí dospělou kariéru působil jako profesionál převážně v klubech nejvyšší německé bundesligy, tedy nejlepší ligy na světě. Jsem rád, že právě náš klub bude moci těžit z jeho zkušeností, které za svou bohatou kariéru nasbíral," uvedl Jan Landa, sportovní ředitel klubu.

Horák je podle něj profesionál ve všech směrech. "Tedy jak na hřišti, kde vždy odevzdá maximum, tak i mimo hřiště, kdy o házené velmi přemýšlí. Pro kluky bude jeho přítomnost na tréninku velkou školou. Sám z osobní zkušenosti vím, že umí být velmi přísný jak na sebe tak i na své spoluhráče. Jsem přesvědčený, že právě tento přístup pomůže všem hráčům k výkonnostnímu růstu,“ dodal Landa.