Slavoj BK Litoměřice - Sokol Pražský B 75:56 (35:16, 51:26, 60:43)

Body a sestava: Šalanský 25, Tůma 24, Kulhánek 8, Maxa 5, Bohuslav 5, Kynzl 4, Svatoš 4, Kolibár 2, Kmoch, Sommerchuh.

Zápas se Sokolem začali domácí výborně a v prvním poločase si díky kvalitní celoplošné obraně a dobré spolupráci v útoku zajistili vedení o 25 bodů. V té době ještě netušili, že to byl jediný kvalitně odehraný poločas víkendu. Do druhé půle nastoupil Slavoj nekoncentrovaně a povolil velmi dobře hrajícímu soupeři dostat se zpět do zápasu. Tlak Pražanů ale domácí ustáli a ke konci zápasu navýšili opět vedení.

Slavoj BK Litoměřice - Sokol Vyšehrad 48:40 (4:15, 17:22, 28:31)

Body a sestava: Maxa 9, Tůma 9, Šalanský 9, Kynzl 7, Bohuslav 6, Kolibár 4, Kulhánek 2, Bělohlávek 2, Svatoš, Kmoch, Sommerschuh.

Vyšehrad ještě loni válčil s celky z extraligy. Povzbuzen sobotním vítězstvím na půdě Brandýsa přicestoval ve velmi silné sestavě a ambicemi na výhru. „První čtvrtinu na nás hráči Vyšehradu doslova vlítli a my si nevěděli rady jak na obranné, tak především na útočné polovině. Hráči si nedokázali vyhovět, nepřesně stříleli, ztráceli míče, což pomáhalo Vyšehradu k rychlým protiútokům. Tři minuty před koncem prvního poločasu jsme prohrávali již o 17 bodů. Poté nás ale paradoxně nakopnul soupeřův timeout. Následné tři minuty jsme vyhráli 12:0 a dokázali se tak před vstupem do druhého poločasu vzpamatovat z úvodního šoku.

Druhý poločas už byl spíše bojem než basketbalem a naši hráči ukázali větší touhu po vítězství. Díky výborné práci v obraně, kde jsme odstřihli od míče nejlepší hráče soupeře a také skvělému doskoku především na útočné polovině, jsme dokázali zvítězit nad jedním z největších konkurentů v boji o titul," oddychl si trenér domácího Slavoje Rudolf Šotnar.