Turnaj byl rozdělen na tři bloky. Nejdříve se hrála blesková hra s tempem 2 x 5 minut a časovou bonifikací +3 vteřiny za každý provedený tah.

Hrálo se v jedné skupině, tzv. švýcarským systémem na 9 kol. V turnaji zvítězil Lukáš Hula ze Slavoje Litoměřice se ziskem 6,5 bodu před pěticí pronásledovatelů Janem Hruškou (Fima Praha), Petrem Pokorným (ČSOB Litoměřice), Milošem Kozákem (ČSOB Litoměřice), Vladimírem Bretšnajdrem (ČSOB) a Stanislavem Trejbalem (Slavoj Litoměřice) – všichni 6 bodů.

Druhého turnaje – přeboru čtyřčlenných družstev – se zúčastnily čtyři týmy. Hrálo se systémem každý s každým. V tomto turnaji zvítězilo družstvo ČSOB Litoměřice díky zisku devíti bodů před Slavojem Litoměřice (6) a Fimou Praha (1).

Třetím turnajem byla superblesková hra tempem 2 x 3 minuty s časovou bonifikací +2 vteřiny na tah. Tohoto turnaje se zúčastnilo 13 hráčů a hrálo se systémem každý s každým. Zvítězili Vladimír Bretšnajdr a Miloš Kozák (10) před Lukášem Hulou (9,5), Janem Hruškou (9) a Stanislavem Trejbalem (8, 5). Nejúspěšnějším seniorem byl Josef Lácha (ČSOB), nejúspěšnějším žákem Tomáš Trejbal (Slavoj).

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a v příjemném prostředí. Na jeho průběh dohlížel rozhodčí a festival se uskutečnil bez komplikací a v souladu s pravidly. Na uspořádání přispělo významnou finanční částkou město Litoměřice a zajímavý cenový fond poskytl i partner šachistů Cyklo & Hobby, s. r. o., Litoměřice.

Poděkování patří rovněž organizátorům ze šachového oddílu TJ Slavoj Litoměřice, především Františku Chaloupkovi a Jaromíru Jesenskému.