Postarali se o ně Lukáš Rúža a Václav Nováček, kteří se spolu s Patrikem Gabštůrem probojovali na vrcholnou soutěž letošní sezony starších žáků ze série Českého poháru.
Lukáš Rúža nastoupil v kategorii do 34 kg, kde celou sezonu naznačoval, že je horkým adeptem na zlato. I do turnaje vstoupil jako vedoucí závodník žebříčku.

„Ta pozice je ovšem hodně svazující, což se bohužel u Lukáše projevilo mírnou nervozitou v zápasech. V rozhodujícím utkání nedokázal skórovat a soupeři podlehl nejtěsnějším rozdílem. Stříbrná medaile ovšem potvrzuje jeho celoroční kvality,“ ocenil výkon trenér Tomáš Vytlačil.

V kategorii do 46 kilogramů reprezentoval Sport Judo Litoměřice Patrik Gabštůr. Tomu se ovšem medailové ambice rychle rozplynuly. „Hned v úvodu prvního utkání nestihl včas reagovat na soupeřův útok,“ vysvětlil nezdar litoměřický kouč.

To dalšímu oddílovému kolegovi se vedlo mnohem lépe. Václav Nováček vstoupil do turnaje dvěma rychlými výhrami na krásně provedené techniky. Semifinálové utkání s Novákem z Kralup už ale bylo náročnější.

„Po remíze v základním čase následovalo prodloužení, kde si Vašek musel sáhnout na dno sil. V závěru se mu ale povedlo skórovat a cesta do finále byla otevřená. Tam už ale Vašek neudržel koncentraci a po podceněném útoku soupeř úspěšně kontroval. I tak je ale stříbro pro něj zaslouženou odměnou za tvrdou práci v přípravě,“ chválil svěřence Tomáš Vytlačil.