Plavci se mohli po dlouhé koronavirové pauze znovu účastnit závodů. V Podolí se pořádal závod pro žactvo Corona Cup. Podmínkou účasti bylo umístění do desátého místa na loňském MČR žactva nebo poháru. Na plavce čekal víceboj zahrnující všechny stometrové disciplíny a 200 metrů polohový závod. O konečném pořadí rozhodl bodový součet všech pěti disciplín.

Plavecký Klub Litoměřice vyslal do Corona Cupu celkem devět závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Chalupová, která ve víceboji obsadila třetí místo. Zároveň vylepšila klubové rekordy na 100 metrů volný způsob, 100 metrů motýl a 200 polohový závod. Páté místo vybojovala Nela Guderová a Michaela Plašilová. Litoměřický klub dále reprezentovali Elen Kutzlerová, Markéta Málková, Monika Motejlová, Anežka Součková, František Trembač a Tomáš Vysoudil.

„Důležité je, že si plavci zase připomněli závodní adrenalin, viděli se se soupeři, kamarády a jistě získali motivaci do dalšího tréninku, který letos probíhá po celé prázdniny,“ sdělil šéf PK Litoměřice Štěpán Šetek.