Litoměřičtí vyhráli všechny štafety. V závodě třináctiletých žaček na 100 metrů prsa obsadily plavkyně Litoměřic všechna tři místa na stupních vítězů. Litoměřičtí předvedli povedené výkony, překonali hned patnáct klubových rekordů.

Tento krajský přebor byl zároveň pro žáky součást kvalifikace na jejich republikových šampionát. Skvělou formu předvedla Anežka Součková v prsařských a motýlkářských disciplínách.

„Dařilo se také Adéle Chalupové v kraulech a polohovkách. Spolu s Michaelou Plašilovou budou patřit ke kandidátkám na přední umístění na mistrovství České republiky,“ upozornil předseda oddílu Štěpán Šetek. Na této celorepublikové akci by z Plaveckého klubu Litoměřice měli dostat šanci Monika Motejlová, Elena Kutzlerová, František Trembač, Markéta Málková, Filip Musil, Denis Ševčík. „Bylo by skvělé, kdyby se kvalifikovala také Terka Dieneltová,“ dodal Šetek.

Velmi dobré výkony předvedli také zástupci v kategorii dorostenci. Simona Doubravská a Aneta Kutzlerová na znaky, Vojtěch Netrh na krauly a motýlky. „Všem úspěšným závodníkům blahopřejeme,“ dodal s úsměvem na tváří Štěpán Šetek z Plaveckého klubu Litoměřice.

AUTOR: JAN PROŠEK