Přípravka bude trénovat třikrát týdně, závodníci A a B pak budou mít tréninky každý všední den. „Závodníci A a B mají tréninky v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 17 do 19 hodin. V úterý a pátek pak od 16 do 18 hodin,“ sdělil šéftrenér plaveckého klubu Litoměřice Štěpán Šetek. Přípravka má tréninky v pondělí, ve středu a v pátek od 17 do 19 hodin. Zdokonalovací trénink bude dvakrát týdně, úterý a pátek od 18 do 19 hodin.

Ostatní kategorie se zatím do bazénu nepodívají. „Zbylá družstva nastoupí až v září. Důvodem jsou přísné hygienické podmínky, které s mladšími dětmi nejsme schopní dodržet,“ doplnil Šetek. Plavci budou mít k dispozici bazén něco málo přes měsíc. „Pak bude probíhat pravidelná letní odstávka, bazén bude zavřený,“ sdělil litoměřický plavec Lukáš Balák.

Lukáš Balák je jedním z těch, kteří se po dlouhé době do bazénu znovu ponoří. „Bazén je můj druhý domov, už se nemůžu dočkat pondělního prvního tréninku,“ sdělil s úsměvem na tváři a doplnil, že někteří plavci by mohli mít problémy s motivací. „Budou hledat motivaci, kterou ztratili. Bude to hledání sama sebe, bude na každém, jak se k tomu postaví.“

Bazénu si však litoměřičtí plavci moc dlouho neužijí, během letních měsíců bude zavřený. „Pak budeme, jako každé léto, odkázaní plavat na koupališti. V době, kdy tam bude veřejnost, nemůžeme plavat tak, jak bychom potřebovali. Takže se zřejmě vrátíme ke sportování v přírodě. Snad už to půjde bez neoprenu,“ zakončil Balák.