V průběhu letní přestávky došlo ke změnám v nejvyšší soutěži Mattoni NBL, do které vstoupily čtyři nové týmy. Jedná se o Ústí nad Labem, Chomutov a nově i dva slovenské celky Inter Bratislava a Astrum Levice. Tím se do první ligy, která je druhou nejvyšší soutěží u nás, dostaly týmy Mladé Boleslavi a Kladna. Jaké dopady na kvalitu utkání budou mít tyto změny se pozná po odehrání první poloviny ligové soutěže. Vedení Slavoje nechce ponechat nic náhodě a snaží se o zlepšení herního projevu týmu s těmi hráči, kteří chtějí hrát basket na skutečně dobré úrovni.

V průběhu letní přestávky probíhala celá řada jednání, jak tým posílit na pozicích, které odpovídají dlouhodobému způsobu hry. Do Litoměřic z USK Praha zamířil Martin Šťastný, 203 cm vysoký bývalý juniorský reprezentant, který by měl hrát na pozici střílejícího křídla.

Vrací se Martin Chotaš, 208 cm vysoký pivot ze Sokola Pražského. Dále přichází Filip Sahan, 208 cm vysoký pivot, nadějný juniorský reprezentant z Jindřichova Hradce, který bude kmenově hráčem Chomutova, ale v Litoměřicích odehraje většinu utkání. Dále je velmi blízko dohoda s Ústím o uvolnění 193 cm vysokého rozehrávače Marka Slunéčka a také 190 cm vysokého Alexandra Nováka.

V týmu zůstává i Michal Šotnar, který je klíčovým rozehrávačem USK Praha. V tomto případě se však bude jednat s vedením USK zápas od zápasu (podle hracích termínů v nejvyšší soutěži). Domácí se těší na výkonnostní růst 208 cm vysokého Pavla Grunta, který bude od nastávající sezony v přípravě ve sportovním centru USK Praha a za litoměřické týmy bude hrát juniorskou ligu i ligovou soutěž mužů. Z tradičních opor se diváci mohou těšit zejména na výkony Petra Krupky, Jana Štěpánka, Michala Bruzla, Michala Zycha, Petra Bubeníka a Petra Vakrčky. S týmem se připravují junioři Jakub Němec a Jakub Zbroj. V průběhu sezony se přidá i Jan Šotnar, který je v dlouhodobé rekonvalescenci a zároveň se stane asistentem trenéra mužů.

Před zahájením ligové soutěže odehraje Slavoj doma druhý víkend v září turnaj O štít města Litoměřice za účasti Chomutova, Ústí nad Labem a ligového Jindřichova Hradce. První ligové utkání hraje Slavoj ve Zlíně (18. 9.) a na domácí palubovce se představí o týden později v tradičních 17 hodin.