Druhá nejvyšší soutěž basketbalistů vstupuje do klíčové fáze sezóny. Dnes večer se rozhoří první boje v play-off. Začíná totiž čtvrtfinále, Litoměřice v něm vyzvou GBA EU.

„Je to soupeř, kterého jsme chtěli nejméně ze všech,“ vyjádřil se hned po skončení nadstavbové části trenér Slavoje Jan Šotnar. Tým, jemuž se z univerzity v USA vrátil lídr Pekárek, a který posílil o dalšího Američana, si dokonce dělá zálusk na postup do nejvyšší soutěže.

„Přesto, že začínáme doma, nejsme favoritem této série. Já ale vidím celou sérii jako otevřenou a myslím, že může klidně být i na maximální možný počet pěti utkání,“ odhadl těsně před startem Šotnar. „Věřím, že naplno využijeme výhody domácího prostředí a před vlastními fanoušky do toho dáme vše,“ slíbil.

K dispozici má kompletní kádr, už v posledním kole nadstavby, kdy už Litoměřicím o nic nešlo, totiž mohl nechat odpočívat hráče, kteří nebyli úplně fit. „Drobné šrámy se nám povedlo doléčit, dva týdny jsme se připravovali speciálně na soupeře. Sehráli jsme i dvě přípravná utkání s rezervou Pardubic a s herním projevem jsem velice spokojen,“ pochvaloval si litoměřický kormidelník.

Ten věří, že na čtvrtfinále budou diváci šestým hráčem a pomohou jeho týmu k postupu přes silného protivníka. „Po pohárovém zápase s Pardubicemi to bude asi nejkvalitnější soupeř, který zde letos nastoupil. Věřím, že diváci si to nenechají ujít a přijde jich opravdu hodně,“ dodal na závěr.

Program čtvrtfinále play-off
1. zápas: Litoměřice – GBA EU, pátek 29. 3., 19.00
2. zápas: GBA EU – Litoměřice, neděle 31. 3., 18.00
3. zápas: Litoměřice – GBA EU, pátek 5. 4., 19.00
případný 4. zápas: GBA EU – Litoměřice, 7. 4., ??:??
případný 5. zápas: Litoměřice – GBA EU, 10. 4., ??:??
Další dvojice:
Jindřichův Hradec – Plzeň, Olomouc – Vysočina, Zlín – Písek