Do centra Litoměřic ale dorazilo na sto cyklistů, kteří se poměřili v šestici kategoriích. Prostor navíc dostali i děti a mládežníci.

„Máme za sebou povedený ročník. Počasí nám přálo, diváci byli svědky parádních soubojů a za co jsem nejvíc rád, že se nikomu nic nestalo. Každé závodění s sebou přináší rizika, která se na kostkovaném povrchu zvyšují, takže mám radost, že jsme to všichni zvládli. Abych nás ale jen nechválil, stále máme dost věcí, na kterých je třeba pracovat, jelikož chceme, aby se z Litoměřické dlažby stala mimořádná sportovní událost," sdělil ředitel závodu Michal Volf, který rozjetou tradici převzal od úspěšného zakladatele Martina „Speedyho" Honzy.

Na litoměřickém Mírovém náměstí starosta Ladislav Chlupáč, který nad akcí převzal záštitu, výstřelem odstartoval obě vlny hlavního závodu. Dohromady se představilo sto jezdců v šesti kategoriích. Ženám kralovala roudnická Jana Svobodová, mužům do 18 let Filip Dirigl. Absolutně nejrychlejším byl vítěz kategorie do 30 let Jakub Kavalír, kterému během závodu pořádně zatápěl zlatý jezdec v kategorii do 40 let Jiří Chyba. Startovní pole do 50 let pak ovládl lovosický Roman Štěrba a v nejstarší vypsané kategorii dominoval Josef Nestler z KL Sport Most.

„Představili se tu místní borci, ale dorazila sem i celá řada závodníků z daleka, což nám lichotí, protože si závod získává postupně stále větší zvuk," pochvaluje si Volf.

Cyklisty do Litoměřic láká atraktivní trasa v historickém centru města. Bikeři vyjíždějí z Mírového náměstí rovnou na Máchovy schody a pak pokračují ulicemi Jarošova, Horní Dubina, Dolní Rybářská, po které následuje ostré stoupání po dlažebních kostkách Horní Rybářskou na Dómské náměstí a odsud zpět na náměstí. To celé cyklisté letos absolvovali osmkrát.

Při Litoměřické dlažbě si na své přišly prakticky celé rodiny. Zatímco v odpoledních hodinách se pořadatelé věnovali hlavní kategorii, krátce po poledni patřilo náměstí dětem, pro které organizátoři vytyčili kratší a jednoduší okruh. Představily se tak už i děti na odstrkovadlech a zazávodilo si jich nakonec na pět desítek. „Určitě v tradici dětských závodů budeme pokračovat. Mládež nám leniví a pokud přispějeme k tomu, abychom ji motivovali se trochu hýbat, tak to rozhodně má smysl."

Výsledky Ženy: 1. Jana Svobodová (KCR Roudnice, 2. Eliška Šulcová (Bicykl Kříž), 3. Gabriela Pecharová (Bike point Roudnice), 4. Michaela Fialová (CK Slavoj Terezín), 5. Zuzana Dlouhá (Dlouháni Roudnice).

Muži do 18 let: 1. Filip Dirigl (Lasvit Bickers), 2. Tomáš Motyčka, 3. Karel Jurča (KL sport Most), 4. Zdeněk Čapek (CK Lovosice), 5. Tomáš Muller.

Muži do 30: 1. Jakub Kavalír (Eleven Rubena Test Team), 2. Michal Zbuzek (Sweep cycling), 3. Václav Šuser (BTK Euro Bike Praha), 4. Tomáš Schuhler (CL sport Most), 5. Pavel Nový (Rock Machine Cyklomax).

Muži do 40: 1. Jiří Chyba (Nutrend Specialized), 2. František Klecker (Fonund bike team Ustí), 3. Jan Rada (Jendanábytek Kutná Hora), 4. Jan Vácha (Bicykl Kříž), 5. Jan Bureš (Zahradnictví Jirmus).

Muži do 50: 1. Roman Štěrba, 2. Robert Novotný (oba CK Lovosice), 3. Marek Bušek (BTT Libochovice), 4. Jiří Vencel (BMK), 5. Jarda Jíra (MMB Třebenice).

Muži nad 50 let: 1. Josef  Nestler (KL sport Most), 2. Zdeněk Hora (Lounky), 3. Radek Ščučka (Ski Paudera), 4. Miroslav Svoboda, 5. Luděk Kolesa (oba SK Kbely).

Patrik Pátek